منو سایت

نهنگ بیت کوین: قیمت بیت کوین سقوط خواهد کرد

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

بنابر ادعای نهنگ بیت کوین هاوینگ یا نصف شدن پاداش بلاک تاکنون تاثیر خودش را گذاشته و قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ سقوط خواهد کرد .

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین کماکان در صدر فهرست ارزهای دیجیتال قرار دارد و با سومین رویداد هاوینگ یا نصف شدن پاداش بلاک که کمتر از دو هفته آینده اتفاق خواهد افتاد، سرمایه‌گذاران امیدوارند تا اوج قیمت جدیدی را تجربه کنند. این امر به علت جهش صعودی قدرتمندی است که اغلب پس از نصف شدن پاداش بلاک اتفاق می‌افتد و به عقیده بسیاری می‌تواند قیمت این دارایی دیجیتال را به رکوردی جدید برساند.

با این حال، «Joe007» که یکی از بزرگترین نهنگ‌های بیت کوین است، در ادعایی عجیب به این نکته اشاره کرد که نصف شدن پاداش بلاک ، پیش از این تاثیر خود را بر قیمت بیت کوین گذاشته است و همین مسئله احتمال سقوط قیمت این ارز دیجیتال را افزایش می‌دهد.

Joe007 با لحنی طعنه‌آمیز در توییت خود نوشت:

نه، البته که بر قیمت تاثیرگذار نبوده. دقیقا روز هاوینگ بزرگ، همه بالاخره متوجه می‌شوند که قیمت بیت کوین چقدر پایین است و همه دسته ‌دسته برای خرید بیت کوین با حقوق بیکاری‌شان هجوم می‌برند.

طبق داده‌های جدول رتبه‌بندی بیتفینکس از برترین معامله‌گران ارزهای دیجیتال، برآورد می‌شود که Joe007 مقدار زیادی بیت کوین در موقعیت شورت (فروش) داشته باشد. به عبارت دیگر، این معامله‌گر طی ماه گذشته ۱۱.۳ میلیون دلار بیت کوین فروخته است تا آنها را بعد از کاهش قیمت، مجددا خریداری کند. با توجه به اینکه قیمت بیت کوین تا حدود ۷,۷۰۰ دلار رشد کرده، این نهنگ همچنان مقدار بسیار زیادی بیت کوین در موقعیت شورت قرار داده است و انتظار دارد قیمت این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت کاهش پیدا کند.

نهنگ‌های بیت کوین در جدول رتبه‌بندی بیتفینکس
نهنگ‌های بیت کوین در جدول رتبه‌بندی بیتفینکس

نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین ، فرآیندی است که میزان بیت کوین‌های تولیدشده توسط استخراج‌کنندگان را کاهش می‌دهد و هر چهار سال یک بار اتفاق می‌افتد. این امر موجب می‌شود سود استخراج‌کنندگان یک ‌شبه به نصف کاهش یابد. در این وضعیت استخراج‌کنندگان مجبور می‌شوند خود را با تغییرات جدید وفق دهند. این امر اغلب موجب می‌شود که استخراج‌کنندگانی که بدهی‌های بالایی دارند، به ناچار از شبکه استخراج خارج شوند.

با این حال، نصف شدن پاداش بلاک رویداد غیرمنتظره‌ای برای استخراج‌کنندگان نیست. صنعت استخراج از حداقل ۱۲ ماه پیش از هاوینگ با ذخیره کلان دارایی و مذاکره با ارائه‌دهندگان انرژی، به ویژه برق، خود را برای این رویداد آماده می‌کند؛ چرا که کاهش هزینه‌ها سبب می‌شود تا کارایی این استخراج‌کنندگان بیشتر شود و بتوانند خود را با شرایط پس از هاوینگ وفق دهند.

در کوتاه‌مدت، دلیل مشخصی برای افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین صرفا به خاطر نزدیک‌شدن زمان هاوینگ وجود ندارد.

تمایل بازار به سمت فروش عمده و ارزان و عدم رشد ناگهانی قیمت در کوتاه‌مدت در دو هاوینگ قبلی، نشان می‌دهد که روایت افزایش قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ عجولانه است.

قیمت بیت کوین نیز اکنون در محدوده مقاومت چندساله خود، بین ۷,۷۰۰ تا ۸,۳۰۰ دلار قرار گرفته است. میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (MA200) نیز در حال حاضر در محدوده ۸,۰۰۰ دلار قرار دارد. این میانگین متحرک نشان‌دهنده یک نقطه عطف بلندمدت در یک دارایی یا شاخص است.

نمودار یک‌روزه بیت کوین بر حسب دلار
نمودار یک‌روزه بیت کوین بر حسب دلار

مقاومت بزرگ پیش‌رو و همچنین مجموعه‌ای از سفارش‌های کلان فروش در صرافی‌های بزرگ در محدوده ۸,۰۰۰ دلار نشان می‌دهد که بیت کوین در این محدوده، در معرض خطر کاهش شدید قیمت قرار دارد.

سرمایه‌گذاران میلیاردی مانند مارک کوبان (Marc Cuban)، کارل ایکان (Carl Icahn)، و پل تودور جونز (Paul Tudor Jones) با پیش‌بینی اینکه روند نزولی گسترده‌ای در کوتاه‌مدت در انتظار بازارهای سهام است، به سرعت در حال نقد کردن سرمایه‌های خود و حفاظت از آنها هستند.

با شیوع ویروس کرونا و عدم اطمینان کشورها در مورد زمان بازگشایی اقتصادهای خود، دارایی‌های با ریسک بالا مانند قراردادهای آتیِ سهام و ارزهای دیجیتال احتمالا شاهد جهش‌هایی کوتاه‌مدت در هفته‌های آینده خواهند بود.

در سطح تکنیکال، با وجود نزدیکی هاوینگ، حفظ نکردن قیمت در یک سطح کلیدی مانند میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه، در محدوده ۸,۰۰۰ دلار، می‌تواند باعث سقوط گسترده در بازار شود؛ مسئله‌ای مشابه آنچه در می و اکتبر ۲۰۱۹ (خرداد و مرداد ۹۸) اتفاق افتاد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن