منو سایت

کیف پول بیتگو به خاطر داشتن تراکنش از ایران جریمه شد

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

شرکت بیتگو (BitGo) با اداره کنترل دارایی‌ های خارجیِ وزارت خزانه ‌داری آمریکا (OFAC) توافق کرده است که به ‌دلیل نقض تحریم‌ های آمریکا، جریمه‌ ای حدود ۱۰۰,۰۰۰ دلاری بپردازد. کیف پول بیتگو به خاطر چند کشور جریمه شد.

به گزارش «The Block»، اداره کنترل دارایی‌ های خارجی آمریکا بیتگو را متهم کرده است که اقدامات لازم در جهت جلوگیری از دسترسی شهروندان مناطق تحریم ‌شده را انجام نداده است. طبق شکایت این اداره، بیتگو به شهروندان کریمه، کوبا، ایران، سودان و سوریه بین سال ‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ خدمات ارائه کرده است. امکان دسترسی به کیف پول‌ های داغی این شرکت از جمله موارد نقض تحریم توسط بیتگو است. نکته جالب اینجاست که در این مدت، تنها ۱۸۳ تراکنش و با مجموع ارزش ۹,۱۳۰ دلار از مبدأ این کشورها از طریق بیتگو انجام گرفته است.

بیشتر بخوانیم : در آمریکا برای برداشت ارزهای دیجیتال به کیف پول ها , احراز هویت اجباری شد

در بخش دیگری از اتهامات وارد شده به بیتگو آمده است که این ارائه‌ دهنده خدمات کیف پول از اینکه برخی از آی ‌پی‌های متصل ‌شده متعلق به مناطق تحریم‌ شده هستند، مطلع بوده است اما نتوانسته است اقدامات متناسب با قطع دسترسی آنها را اجرا کند. از آنجایی که بیتگو به‌ صورت داوطلبانه این اطلاعات را در اختیار مراجع قانونی قرار نداده است، ملزم به پرداخت جریمه خواهد بود.

طبق توافق بیتگو و اداره کنترل دارایی‌ های خارجی، این شرکت موافقت کرده است که جریمه ۹۸,۸۳۰ دلاری را تحت عنوان مسئولیت مدنی پرداخت کند. نقض تحریم ‌ها ممکن است تا حداکثر ۵۳ میلیون دلار جریمه در پی داشته باشد، ولی در ارتباط با بیتگو، اتهامات وارده چندان بزرگ نیست و این شرکت هم با مراجع قضایی همکاری کرده است. علاوه بر پرداخت جریمه، بیتگو موافقت کرده است که اقداماتی برای جبران این مشکلات انجام دهد. این شرکت همچنین یک مدیر حقوقی تازه استخدام کرده است که وظیفه او اطمینان از سازگاری اقدامات بیتگو با قوانین کشورهای مختلف است. به‌ گفته اداره کنترل دارایی ‌های خارجی، این پرونده نشان می ‌دهد که شرکت‌ های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال و تمام ارائه‌ دهندگان خدمات مالی باید اقدامات مناسبی در جهت فهم بیشتر مفاهیم قانونی نظیر تحریم‌ ها و خطرات پیرامون نقض انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن