منو سایت

در پی بحران اقتصادی مصر بیت کوین در این کشور محبوب شده است

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

روزبه روز افراد بیشتری با هدف کسب سود و حفظ ارزش دارایی های خود به بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال روی می آورند.

به گزارش کوین تلگراف، اگرچه بحران ناشی از همه گیری بیماری کووید-۱۹ اقتصاد مصر را به سوی رکود و افزایش بیکاری سوق داده است، اما هر روز بر شمار مصری هایی که به دادوستد و استخراج بیت کوین روی می آورند، افزوده می شود. آنها امیدوارند تا با توسل به ارزهای دیجیتال بتوانند منبع درآمد جایگزینی برای خود دست و پا کنند.

مطابق با گزارش پایگاه خبری المانیتور (Al-Monitor)، بسیاری از شهروندان مصر به ویژه جوانان به ارزهای دیجیتال روی آورده اند. وائل النهاس (Wael al-Nahhas)، اقتصاددادن و مشاور مالی چندین بنگاه سرمایه گذاری مشهور مصری می گوید:

بسیاری از جوانان مصری با وجود افزایش ارزش بیت کوین، با مقادیر اندک، سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال را آغاز کرده اند. آنها کار خود را با استخراج ساتوشی، خردترین واحد سنجش بیت کوین شروع کرده اند و با نوسان گیری روزانه و خرید در کف و فروش در سقف توانسته اند سودهای ۴ تا ۵ درصدی از دادوستد بیت کوین به چنگ آورند. علاوه بر این، در هر فصل یا سال نیز از افزایش ارزش بیت کوین بهره مند شده اند.

بنابر آمار ارائه شده از سوی آژانس مرکزی آمار و بسیج عمومی مصر، درصد بیکاری در این کشور از ۷.۷ درصد در سه ماهه نخست سال جاری میلادی به ۹.۶ درصد در سه ماهه دوم افزایش یافته است. این نشان می دهد که دست کم نیم میلیون مصری، شغل خود را از دست داده اند.

به همین دلیل، دادوستد بیت کوین و کسب سود از این روش، جذابیت دو چندانی میان شهروندان مصری پیدا کرده است.

محمد عبدالبصیر، استخراج کننده و یکی از اعضای انجمن بیت کوین مصر می گوید که علاوه بر بیکاری، عوامل دیگری نیز در ترغیب مردم به سوی استفاده از بیت کوین مؤثر بوده‌اند. او می افزاید که کاهش ساعات کاری و قرنطینه باعث شده تا بسیاری از مصری ها اوقات فراغت خود را با معامله بیت کوین پر کنند. او تخمین می زند که انجمن بیت کوین مصر هم اکنون دارای بیش از ۱۶ هزار عضو باشد. با این حال، وی خاطرنشان می کند که شمار فعالان مصری حوزه ارزهای دیجیتال، بسیار فراتر از این رقم است؛ چرا که بسیاری از اعضای انجمن، فعالانه به آموزش چند و چون سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به دوستان یا بستگان خود مشغول اند.

با این حال، هرچه اقبال شهروندان مصری به استخراج و دادوستد ارزهای دیجیتال بیشتر می شود، احتمال آنکه در سایه فقدان چارچوب های نظارتی، بسیاری از کاربران، طعمه کلاهبرداران شوند، افزایش می یابد. آن‌طور که کارشناسان می گویند، به زودی قانونی به تصویب می رسد که حدود و ثغور فعالیت های مجاز و غیرمجاز را در حوزه‌ ارزهای دیجیتال مشخص خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن