منو سایت

نوسانات و بی ثباتی بیت کوین در ماه های اخیر در کمترین میزان قرار دارد

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

نوسانات و بی ثباتی بیت کوین همواره در نوک پیکان انتقادات فعالان بازار مالی قرار داشته، اما این ارز دیجیتال پیشتاز، در مقایسه با آنچه سهام تسلا طی ماه‌های اخیر از خود به نمایش گذاشت، یک ساحل آرامش قلمداد می شود.

به گزارش کوین دسک، بر اساس داده های نوسانات سی روزه، سهام خودروسازی تسلا (TSLA) از اواخر ماه ژوئن (اوایل تیر)، شاهد تغییرات روزانه بیشتری در مقایسه با بیت کوین بوده است.

علاوه بر این، شکاف نوسانات میان این دو دارایی طی هفته های اخیر افزایش یافته است.

بر اساس داده های دریافتی از تریدینگ ویو، بیت کوین در ۱۴ روز از ۲۷ روز گذشته (یعنی تقریباً ۵۲ درصد از این بازه زمانی)، شاهد نوسانات روزانه‌ ای کمتر از ۱.۲۵ درصد بوده است.

با این حال، مطابق با داده های منتشر شده از سوی اسکیو در روز گذشته، سهام تسلا تنها در ۶ درصد از این بازه زمانی، زیر ۱.۲۵ درصد نوسان داشته است.

نوسانات قیمتی بیت کوین و سهام تسلا. منبع: کوین دسک

امانوئل گو (Emmanuel Goh)، هم بنیانگذار و مدیرعامل اسکیو می گوید:

مردم فکر می کنند که بیت کوین یک دارایی به شدت نوسانی و بی ثبات است، حال آنکه این ارز دیجیتال، نوسانی تر از بسیاری از سهام های پر طرفدار بازار بورس نیست.

با نگاهی به نمودار تغییرات قیمتی بیت کوین و سهام تسلا می توان دریافت که در ماه جاری، ارتباط دوسویه ای میان این دو دارایی برقرار بوده و نمودارها یک مثلث انقباضی (محدوده های قیمتی باریک) را تشکیل داده اند.

با این حال، ارزش سهام تسلا در مقایسه با چنین روزی در ماه گذشته، شاهد ۱۸ درصد افت بوده؛ در حالی که بهای بیت کوین تنها ۶ درصد کاهش پیدا کرده است.

نمودارهای روزانه بیت کوین و تسلا.منبع: تریدینگ ویو

نوسانات تاریخی سی روزه بیت کوین که شاخصی برای اندازه گیری تغییرات قیمتی بیت کوین طی ۳۰ روز گذشته است، از سوم سپتامبر (۱۳ شهریور) به این سو در حوالی ۵۵ درصد ثابت باقی مانده است.

علاوه بر این، نوسانات ضمنی سی روزه این ارز دیجیتال نیز به ۴۴ درصد کاهش یافته که پایین ترین سطح طی دو سال اخیر است. گفتنی است نوسانات ضمنی سی روزه درواقع مبین انتظارات سرمایه گذاران از میزان نوسانات قیمتی طی چهار هفته آتی است.

در گذشته، همواره پیش از رسیدن شاخص نوسانات ضمنی به کمتر از ۵۰ درصد، تغییرات قیمتی چشمگیری رخ داده است.

هم اکنون در لحظه نگارش این مطلب، بیت کوین در محدوده ۱۰,۶۹۹ دلار داد و ستد می شود که نشان از کاهش ۱.۸۶ درصدی آن طی شبانه روز اخیر دارد.

نمودار بافت نگار MACD نیز که برای شناسایی تغییرات و قدرت روندها استفاده می شود، به پایین منطقه صفر نزول کرده است.

از این رو، احتمال دارد که بیت کوین در کوتاه مدت با فشار فروش مواجه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن