منو سایت

با وجود ترس در بازار هش ریت شبکه بیت کوین به اوج جدیدی دست یافت

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

با وجود ترس در بازار هش ریت شبکه بیت کوین به اوج جدیدی دست یافت . این شاخص نمایان‌گر احساسات حاکم بر بازار است و از ۴ مولفه حجم معاملات، قراردادهای تسویه نشده در بازارهای آتی، مشارکت در صفحات اجتماعی و دیتاهای جستجو تشکیل می‌شود.

به گزارش یوتودی ، در تاریخ ۶ دسامبر (۱۵ آذر) شاخص ترس و طمع برای اولین بار در ۵ ماه گذشته به سطح ۱۶ از ۱۰۰ رسید. اگرچه پس از ترس در بازار هش ریت شاخص کمی افزایش یافت اما در روز شنبه ۱۱ دسامبر مجددا به این سطح بازگشت. در زمان نگارش این مطلب، شاخص ترس و طمع بر روی عدد ۲۷ (ترس در بازار) قرار دارد.

قرار گرفتن این شاخص به مدت یک‌هفته در محدوده ترس شدید در حالی اتفاق افتاد که تنها ۲۸ روز از زمان قرار گرفتن شاخص ترس و طمع در سطح ۸۴ می‌ گذرد. این سطح بالاترین میزان این شاخص در طول ۸ ماه گذشته بوده است.

از دید کوتاه مدت تحلیلگران معتقدند این شاخص به دلیل عدم توانایی بیت کوین در به‌دست آوردن سطح مقاومتی ۵۰,۰۰۰ دلار به این ناحیه سقوط کرده است. آخرین باری که شاخص ترس و طمع بیت کوین در سطوح بسیار پایین قرار داشت مربوط به ماه جولای بود که قیمت بیت کوین به زیر سطح ۳۰,۰۰۰ دلاری سقوط کرده بود.

ارزش کلی بازار رمز ارزها نیز برای اولین بار از تاریخ ۱۵ اکتبر به پایین‌تر از ۲.۵ تریلیون دلار رسید. این در حالی است که در تاریخ ۹ نوامبر این میزان به رکورد ۳ تریلیون دلار رسیده بود. دامیننس یا سلطه بیت کوین بر بازار نیز به پایین‌ترین مقدار در طول ۷ ماه گذشته نزدیک می‌شود.

اما در این بین اتریوم عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین از خود نشان داده است. نمودار اتریوم بر حسب بیت کوین رالی صعودی خود را برای فتح اوج ۴۴ ماهه خود آغاز کرده است.

با وجود ترس در بازار هش ریت شبکه بیت کوین به اوج جدیدی دست یافت

در تاریخ ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر) هش‌ ریت شبکه بیت کوین با عبور از مقدار ۱۸۱ اگزاهش بر ثانیه رکورد جدیدی را از خود به جای گذاشت.

نمودار هش‌ ریت شبکه بیت کوین

هش‌ ریت شبکه بیت کوین موفق به پشت سر گذاشتن اوج ماه می امسال و قبل از ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین شد.

در اوایل ماه جولای هش‌ ریت شبکه بیت کوین به سطح ۸۴ اگزاهش بر ثانیه سقوط کرده بود و حال پس از گذشت ۵ ماه از آن قضیه نه تنها این شاخص خود را بازیابی کرده است بلکه موفق به ثبت سقف تاریخی خود شده است.

با ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین، اکثریت ماینرها و برخی از شرکت‌ها به آمریکا، قزاقزستان، مغولستان و روسیه منتقل شدند. در شرایطی که برخی از این کشورها چارچوب نظارتی شفافی برای استخراج بیت کوین نداشتند، آمریکا موفق به جذب اکثریت این ماینرها شد. حتی در کشور چین نیز بعضی از ماینرها فعالیت خود را به صورت مخفیانه ادامه می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن