نماد سایت آی تی ارز

تعداد بیت کوین های در گردش از مرز ۱۸.۵ میلیون واحد عبور کرده است

تعداد بیت کوین های در گردش

تعداد بیت کوین های در گردش

بر اساس داده های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، تعداد بیت کوین های در گردش از مرز ۱۸.۵ میلیون واحد عبور کرده است.

به گزارش یوتودی، تا به حال، ۸۸ درصد از کل بیت کوین هایی که به چرخه معاملات اضافه شده‌اند یا در آینده اضافه خواهند شد، استخراج شده اند.

نخستین بلاک بیت کوین را که با نام بلاک جنسیس یا بلاک پیدایش شناخته می شود، ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین در روز سوم ژانویه ۲۰۰۹ (۱۴ دی ۸۷) استخراج کرد.

گفتنی است هر بلاک، حاوی پارامتری موسوم به کوین بیس است که می توان هر مقدار یا عبارت دلخواهی را در آن جای داد. ناکاموتو نیز در کوین بیس بلاک جنسیس، پیامی مخفی قرار داده که به سرتیتر روزنامه The Times درمورد موضع الیستر دارلینگ (Alistair Darling)، رئیس پیشین خزانه داری بریتانیا پیرامون لزوم کمک مالی مجدد به بانک ها اشاره دارد. نکته جالب دیگر در مورد بلاک جنسیس آن است که نمی توان پاداش ۵۰ بیت کوینی دریافت شده برای استخراج آن را خرج کرد.

در روز ۲۴ ژانویه ۲۰۰۹ (۵ بهمن ۸۷)، تعداد بیت کوین های در گردش از مرز یک میلیون واحد عبور کرد. در آن زمان، بیت کوین اساساً ارزشی نداشت؛ چرا که در هیچ پلتفرم معاملاتی داد‌وستد نمی شد.

بیش از دو سال طول کشید تا در روز ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۲ (۶ مهر ۹۱) تعداد بیت کوین های در گردش از آستانه حیاتی ۱۰ میلیون واحد بگذرد. این اتفاق، درست پیش از وقوع اولین هاوینگ بیت کوین در روز ۲۸ نوامبر ۲۰۱۲ (۸ آذر ۹۱) رخ داد که طی آن پاداش بلاک از ۵۰ بیت کوین به ۲۵ بیت کوین کاهش یافت.

گفتنی است ۱۱ مه (۲۲ اردیبهشت) همزمان با وقوع سومین هاوینگ بیت کوین و استخراج ۶۳۰ هزارمین بلاک، این ارز دیجیتال پیشتاز وارد مرحله جدیدی از حیات خود شد. طی هاوینگ سوم، پاداش بلوک از ۱۲.۵ بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش یافت.

آخرین بلاک بیت کوین، زودتر از سال ۲۱۴۰ استخراج نخواهد شد؛ روزی که احتمالاً هیچ یک از دارندگان (هودلرها) امروزی بیت کوین در قید حیات نخواهند بود، البته مگر اینکه فناوری ضدپیری پیتر تیل (Peter Thiel) تا آن موقع توانسته باشد مشکل مرگ را برای نوع بشر حل و فصل کرده باشد.

کل تعداد بیت کوین های در گردش از ابتدا تاکنون. منبع: بلاک چین دات کام

گفتنی است گری اسکیل (Grayscale)، مؤسسه فعال در حوزه مدیریت دارایی، طی هفته اخیر ۱۷,۱۰۰ بیت کوین به دارایی های خود افزوده است.

این مؤسسه با اتخاذ رویکردی تهاجمی در تلاش است تا بیت کوین‌های تازه استخراج شده را از کف بازار جمع کند و از ماینرها پیشی بگیرد.

خروج از نسخه موبایل