منو سایت

استخراج کنندگان بیت کوین برای ماندن در شبکه انتظار افزایش قیمت آن را دارند

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

قیمت بیت کوین از تاریخ ۲۵ ماه ژوئن به بعد از ۹۵۰۰ دلار بالاتر نرفته است. با وجود اینکه نمودار قیمت بیت کوین در این مدت sideway بوده (یعنی نه نزولی و نه صعودی)، افزایش فشار فروش باعث شده که قیمت در محدوده ۹۲۰۰ تا ۹۰۰۰ در نوسان باشد و این بازار راکد باعث شد بسیاری از ماینرهای بیت کوین بخاطر هزینه های بالای این کار،‌ شبکه بیت کوین را ترک کنند. اطلاعات بدست آمده نشان می دهد که تنها در بازه زمانی ماه می تا ژوئن، درآمد ماینرهای بیت کوین حدود ۲۳ درصد کاهش پیدا کرده است. مجموع درآمد ماینرها در ماه می ۳۶۶ میلیون دلار بوده و در ماه ژوئن به ۲۸۱ میلیون دلار رسیده است.

نگاهی به وضعیت درآمد ماینرهای بیت کوین

به نقل از ای ام بی کریپتو ، ماینرها به دنبال کسب درآمد بیشتر از فعالیتشان هستند و به همین خاطر همیشه خواهان تجهیزات ماینینگ به روز و پیشرفته هستند. این نیاز همیشگی به به‌روز بودن و بهینه بودن موجب شده که راه برای پیشرفت صنعت استخراج بیت کوین هموارتر شود.

با افزایش سختی استخراج بیت کوین به ۱۷.۳ تریلیون رکورد جدیدی در شبکه ثبت شد

جالب است بدانید که طبق اعلام وبسایت Coingecko، از زمانی که ماینرها سیستم های پردازشی خود را از CPU‌ به GPU‌ و FPGA و در نهایت به دستگاه های اسیک (ASIC) ارتقا دادند، در بازه زمانی بین هاوینگ دوم و سوم، قدرت پردازشی کل شبکه یا همان هش ریت بیش از ۷۴ برابر شده است.

با وجودی که سومین هاوینگ باعث خروج عده ای از ماینرهای قدیمی از شبکه بیت کوین شد، هنوز آن دسته از ماینرها که دستگاه های بهینه تری داشتند هم بخاطر کاهش قیمت بیت کوین، هزینه‌ های فعالیتشان به نقطه سر به سر نرسیده است. خیلی از این ماینرها شبکه بیت کوین را برای کسب سود بیشتر ترک کردند و به استخراج فورک های بیت کوین مثل Bitcoin Cash و Bitcoin SV پرداختند. تعداد استخراج کنندگان Bitcoin SV از ماه آوریل امسال که صرافی بایننس، استخر استخراج خود را راه اندازی کرد، افزایش قابل توجهی داشته است و این استخر به بزرگترین استخر استخراج برای این کوین تبدیل شد. استخر استخراج بایننس در اقدامی برای تشویق بیشتر افراد ماینر بیت کوین، بیتکوین کش و بیتکوین SV‌،‌ یک ویژگی جدید به نام “افزایش حداکثری سود” در “استخر هوشمند” را معرفی کرد.

درآمد استخراج بیت کوین در کشورمان ایران چقدر است؟

در حالی که یکی از گزینه های یک ماینر بیت کوین،‌ رفتن به سراغ BCH و BSV است، بسیاری از آنها به فکر جابجایی فیزیکی محل استخراج هستند تا بلکه سود قابل قبول تری بدست بیاورند. همانطوری که می دانید در حال حاضر بیشتر ماینرهای بیتکوین بخاطر پایین بودن هزینه های برق، در شهر سیچوان (Sichuan) چین قرار دارند و این ویژگی باعث شده که ناخودآگاه بسیاری از ماینرها به سمت این شهر کشیده شوند. تا ماه دسامبر ۲۰۱۹ این شهر به تنهایی ۵۴ درصد قدرت پردازشی شبکه را در خود جای داده بود.

آموزش و نحوه راه اندازی فارم ارز دیجیتال

به غیر از گزینه جابجایی مکان، کمتر شدن سختی شبکه هم یکی از پارامترهای طبیعی مهم است که باعث می‌شود ماینرها به فعالیت خود در شبکه ادامه دهند. در ابتدای ماه ژوئن که سختی شبکه بیشتر از ۹ درصد کاهش یافت، شاهد خوشحالی خیلی از ماینرها بودیم و حتی برخی از ماینرهای قدیمی هم به شبکه برگشتند. طبق گفته Glassnode، بخاطر برگشتن این ماینرها به شبکه، سرعت ایجاد بلوک ها بیشتر شد و به حدود ۸ بلوک در ساعت رسید. اما از زمانی که در ماه ژانویه ۲۰۱۸ سختی شبکه تغییر کرد و ۱۴.۹۵ درصد بیشتر شد (که یکی از بیشترین افزایش ها در سختی شبکه بود)، ماینینگ بیت کوین یکبار دیگر دچار رکود شد.

این اتفاق (افزایش سختی شبکه) باعث شده که برخی ماینرهای بیت کوین دست از کار بکشند و منتظر باشند که قیمت این ارز دیجیتال بالاتر برود تا آنها بتوانند مجدد فعالیت کنند؛ اما فعلا به نظر می‌رسد آنها تجهیزاتشان را خاموش کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن