منو سایت

سرمایه‌ گذاران بیت کوین، چشم‌ انتظار قیمت ‌هایی شش‌ رقمی برای این ارز دیجیتال هستند

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

نتایج یک نظرسنجی نشان می ‌دهد که سرمایه‌ گذاران بیت کوین، چشم‌ انتظار قیمت ‌هایی شش‌ رقمی برای این ارز دیجیتال هستند و تا رسیدن به این قیمت، قصد فروش دارایی‌های خود را ندارند.

به گزارش کریپتوپوتیتو، بازار ارزهای دیجیتال طی ماه‌ های اخیر با رشدی قابل ‌توجه، سودهای هنگفتی را به جیب سرمایه‌ گذاران سرازیر کرد.در این میان، قیمت بیت کوین و چندین ارز دیجیتال دیگر توانستند با رکوردشکنی ‌های پیاپی، سقف ‌های تاریخی تازه‌ ای را به ثبت برسانند.

به ‌تازگی تعدادی از تحلیل‌ گران حوزه ارزهای دیجیتال دست به برگزاری یک نظرسنجی توییتر زده‌ اند تا از فعالان بازار بپرسند که چه زمانی می‌ خواهند موقعیت‌ های معاملاتی خود را نقد کنند و بیت کوین ‌های خود را بفروشند.

در این میان، بهای بیت کوین، اگرچه با افتی چند هزار دلاری مواجه شده، اما از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون دست ‌کم رشدی ۱۰ درصدی را تجربه کرده است. همین امر به بالا گرفتن بحث ‌هایی میان فعالان بازار دامن زده و هر یک در جست‌ وجوی پاسخ به این سؤال هستند که اکثریت بازار در چه زمانی دست به فروش ارزهای دیجیتال خود می‌ زنند؟

جاش راجر (Josh Rager)، تحلیل ‌گر نام ‌آشنای حوزه ارزهای دیجیتال در همین راستا در توییتر از کاربران پرسیده است:

در زمان ثبت اوج قیمتی بعدی، می ‌خواهید چقدر از بیت کوین‌ های خود را بفروشید؟

نکته‌ جالب توجه آن است که ۳۴.۴ درصد از پاسخ‌ دهندگان گفته ‌اند در اوج قیمتی بعدی، اگر تمام بیت کوین‌ های خود را نفروشند، بخش عمده بیت کوین‌ هایشان را خواهند فروخت.

با این حال، ۳۱.۶ درصد از مشارکت ‌کنندگان در نظرسنجی گفته ‌اند که کمتر از یک ‌چهارم از بیت کوین‌ های خود را در اوج قیمتی بعدی نقد می ‌کنند.

اگرچه برخی مدعی‌ اند که بسیاری از سرمایه ‌گذاران بیت کوین قصد دارند دارایی‌ های خود را حتی پس از اوج قیمتی بعدی نگه دارند، اما عده‌ ای دیگر می ‌گویند که هر چرخه قیمتی، افت ‌وخیزهای خودش را دارد. از این رو، آنها به سرسخت ‌ترین هودلرها هم توصیه می ‌کنند که در موقعیت‌ های مناسب با نقد کردن بیت کوین ‌هایشان اقدام به کسب سود از بازار کنند.

بیشتر بخوانیم : استفان هارپر، نخست‌ وزیر پیشین کانادا: بیت کوین می تواند ارز ذخیره ما باشد

فیل‌ بی ‌فیل ‌بی (Filb Filb)، دیگر تحلیل‌ گر نام‌ آشنای حوزه ارزهای دیجیتال با ارسال یک نظرسنجی از کاربران پرسیده است که برای فروش بیت کوین‌ های خود چه اهداف قیمتی را در نظر دارند؟ او در توییتی نوشته است:

کدام محدوده قیمتی می‌ تواند شما را به وادار کند به فروختن بیت کوین ‌هایتان عمیقاً فکر کنید؟

اکثر کسانی که به فیل ‌بی ‌فیل ‌بی پاسخ داده‌ اند گفته‌ اند که با رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده شش ‌رقمی به فروش بخشی از بیت کوین‌ های خود فکر خواهند کرد. بیش از ۴۰ درصد از پاسخ‌ دهندگان اما، از محدوده قیمتی ۱۰۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ دلار به‌ عنوان بازه قیمتی مطلوب خود یاد کرده‌ اند و ۲۶.۳ درصد از کاربران نیز گفته ‌اند که تا زمان عبور بهای بیت کوین از آستانه ۳۰۰,۰۰۰ دلار، دست به فروش آن نمی‌ زنند.

نتایج نظرسنجی فیل‌بی‌ فیل‌بی

الکس ساندرز (Alex Saunders) از پایگاه خبری ناگت نیوز (Alex Saunders)، به طور کلی با ایده تعیین یک محدوده قیمتی مبتنی بر ارز رایج برای فروش بیت کوین به‌ ویژه در این دوره اقتصادی مخالف است. او می‌ گوید:

کسانی که به‌ طور واقعی بیت کوین را درک کرده ‌اند، می ‌دانند که هیچ معادل قیمتی مبتنی بر ارز رایج برای آن وجود ندارد؛ آن هم در حالی که دولت در حال افزایش دست ‌کم ۳۰ درصدی حجم پول (M1) و نقدینگی (M2) در بازار است. البته مگر اینکه شما به‌ جای معادل قیمتی مبتنی بر ارز رایج برای بیت کوین، بهای یک دارایی مشهود را که از نظر شخصی برای شما بسیار ارزشمند است به‌عنوان معیار در نظر گرفته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن