منو سایت

سرمایه‌گذاران بیت کوین نسبت به رویداد هاوینگ بیش از اندازه خوش بین هستند

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

در حالی که تنها چند روز به زمان اجرای هاوینگ بیت کوین باقی مانده است، داده‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران خُرد و حتی موسسات نسبت به پیامد‌های اجرای هاوینگ خوش‌ بین هستند. با این وجود برخی از تحلیلگران نسبت به توقف فعالیت ماینر‌ها پس از اجرای هاوینگ نگران هستند و در نتیجه خوش‌بینی بیش از حد سرمایه‌گذاران ممکن است آثار زیان‌ باری را به همراه داشته باشد.

سرمایه‌ گذاران بیت کوین نسبت به اجرای هاوینگ بسیار خوش‌ بین هستند

نتیجه‌ی ارزیابی کاربری با نام The TIE در توئیتر نشان می‌دهد که بحث پیرامون هاوینگ بیت کوین به یک موضوع داغ در میان کاربران توئیتر تبدیل شده است. داده‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به شدت نسبت به بحث پیرامون اعمال هاوینگ خوش‌بین هستند و ۶۵ درصد از توئیت‌هایی که به هاوینگ اشاره دارند دارای دیدگاه مثبت هستند.

بحث پیرامون هالوینگ به موضوع غالب پیرامون بیت کوین تبدیل شده است و انتظارات سرمایه‌گذاران بسیار خوشبینانه است. در روز جاری ۲٫۵ هزار توئیت در رابطه با هالوینگ منتشر شده است که ۶۵ درصد از این توئیت‌ها مثبت ارزیابی شده‌اند. حجم توئیت‌های منتشر شده در رابطه با هالوینگ در طول دو هفته‌ی گذشته پنج برابر شده است.
بحث پیرامون هاوینگ به موضوع غالب پیرامون بیت کوین تبدیل شده است و انتظارات سرمایه‌گذاران بسیار خوشبینانه است. در روز جاری ۲٫۵ هزار توئیت در رابطه با هاوینگ منتشر شده است که ۶۵ درصد از این توئیت‌ها مثبت ارزیابی شده‌اند. حجم توئیت‌های منتشر شده در رابطه با هاوینگ در طول دو هفته‌ی گذشته پنج برابر شده است.

بعلاوه داده‌های گوگل ترند(Google Trends) نشان می‌دهد که علاقه‌ی کاربران به جستجوی عبارت «هاوینگ بیت کوین» اخیرا افزایش یافته است. به‌طور همزمان میزان جستجو برای عبارت‌های «بیت کوین» و «خرید بیت کوین» نیز افزایش یافته است.

این موضوع نشان می‌دهد که اغلب معامله‌گران اجرای هاوینگ بیت کوین را به صورت یک عامل صعودی برای بازار رمزارزها در نظر می‌گیرند.

در نتیجه‌ی اجرای نصف شدن پاداش بیت کوین پاداش ماینر‌ها از ۱۲٫۵ بیت کوین به ۶٫۲۵ بیت کوین(نصف مقدار پیش از اجرای هاوینگ) کاهش می‌یابد. در نتیجه نرخ انتشار دارایی و تورم در سیستم مالی بیت کوین نصف می‌شود.

اغلب سرمایه‌گذاران نسبت به تاثیرات اجرای هاوینگ بر بازار بیت کوین خوش‌بین هستند. با این وجود، هیچ شواهد قطعی برای افزایش قیمت بیت کوین بلافاصله پس از اجرای این رویداد وجود ندارد.

دیدگاه یکی از بنیان‌گذاران استخر F2Pool نسبت به تاثیر هاوینگ بر بازار بیت کوین

یک روزنامه نگار با نام جوزف یانگ(Joseph Young) اخیرا با مائو شیژینگ(Mao Shixing) یکی از بنیان‌گذاران استخر ماینینگ اف‌تو‌پول(F2Pool) مصاحبه کرده است. وی در مقاله‌ای برای وب‌سایت لاهنگ هش(LongHash) نوشت:

شیژینگ اظهار داشت، با وجود این‌که قیمت بیت کوین در مقایسه با سطح بیشینه‌ی قیمت این رمز ارز نسبتا پایین ارزیابی می‌شود و به سرعت به زمان اجرای نصف شدن پاداش نزدیک می‌شویم، ماینر‌ها ممکن است بزودی احساس کنند که کاهش پاداش(احتمالا از بین رفتن سود فعالیت) سرنوشت نامطلوب را برای آن‌ها رقم خواهد زد:

در حالی که به زمان اجرای هاوینگ نزدیک‌تر می‌شویم، ماینر‌های شبکه‌ی بیت کوین با مشکلات کاهش دریافت پاداش و سهم‌ بالاتر قبض برق مواجه می‌شوند. بنابراین، به یک زمان طولانی برای تغییر شرایط فعالیت ماینر‌ها در راستای دستیابی به نقطه‌ی برابری هزینه‌ها و سود‌آوری( افزایش قیمت بیت کوین ) نیاز خواهد بود.

از آنجایی که هزینه‌ی برق و نگه داری از اسیک‌ها(ASIC) بسیار بالا است، استمرار فعالیت ماینرها تنها با وجود جریان مثبت نقدینگی و افزایش قیمت بیت کوین توجیه می‌شود. در نتیجه سود اندک ماینر‌ها قیمت بیت کوین را تهدید می‌کند.

اجرای هاوینگ ماینر‌های کوچکتر را تحت فشار قرار خواهد داد

یکی از تحلیلگران بازار رمزارزها در توئیتر توضیح داده است زمانی که شرایط بازار موقعیت دشواری را برای ماینر‌های کوچک ایجاد می‌کند، آن‌ها مجبور می‌شوند رمزارزهایی که استخراج کرده‌اند را در بازار به ‌فروش برسانند. آن‌ها معمولا به منظور خروج از بازار و یا بروزرسانی تجهیزاتشان برای آینده، رمزارزهایشان را به‌طور یکباره به فروش می‌رسانند.

فروش ناشی از ترس ماینر‌هایی که در شرایط زیان قرار دارند موجب کاهش قدرت خریداران و شناسایی حد زیان می‌گردد در نتیجه همزمان با کاهش قیمت به‌طور پیوسته ماینر‌های بیشتری در شرایط از بین رفتن حاشیه‌ی سود قرار می‌گیرند.

با این وجود و بر اساس گزارش آی تی ارز ، جیک یوکوم پیات، بنیان‌گذار رمزارز دکرید معتقد است که ماینر‌ها پس از اجرای هاوینگ سطح قیمت بالاتری را برای بیت کوین‌هایشان درخواست خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن