منو سایت

همزمان با افت بازار سهام ، بیت کوین به ۹۲۰۰ دلار کاهش یافت

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

با سقوط بازار سهام آمریکا در پی تصمیم دیوان عالی این کشور مبنی بر بررسی سوابق مالیاتی ترامپ، قیمت بیت کوین به ۹۲۰۰ دلار کاهش یافت. بهای هر واحد بیت کوین روز گذشته حدود ۳٪ کاهش پیدا کرد و به ۹,۱۶۰ دلار رسید. در زمان نگارش این گزارش، بیت کوین روی مرز ۹,۲۰۰ دلار معامله می‌شود.

به گزارش کوین تلگراف، کاهش قیمت بیت کوین در حالی رقم خورد که روز گذشته شاخص سهام داو جونز با ۳۷۰ واحد کاهش بسته شد. شاخص‌های S&P 500 و نزدک هم کمی افت را تجربه کردند. همچنین قیمت طلا هم حدود ۱٪ کاهش پیدا کرد.

کاهش قیمت بیت کوین به ۹,۲۰۰ دلار همزمان با افت بازارهای سهام
لیکوئید در صرافی بیتمکس

این کاهش قیمت موجب لیکوئید شدن ۱۵ میلیون دلار قرارداد خرید (لانگ) در صرافی بیتمکس شد. در زمان نگارش این گزارش، قیمت بیت کوین بین خط ۱۰۰-MA (حمایت) و خط روند نزولی در ۱۰,۳۷۶ دلار (مقاومت مهم) قرار دارد.

کاهش قیمت بیت کوین به ۹,۲۰۰ دلار همزمان با افت بازارهای سهام
نمودار قیمت بیت کوین در بازه زمانی ۴ ساعته

همان‌طور که در نمودار ۴ ساعته دیده می‌شود، شاهد الگوی دوجی خنثی هستیم که نشان می‌دهد شرایط بین خریداران و فروشندگان تقریباً برابر است و این دو گروه برای مشخص کردن حرکت بعدی بیت کوین در حال کشمکش هستند.

وضعیت بازارها: کاهش سهام‌ها و بیت کوین، رشد نفت و طلا

همچنین، در بازه زمانی یک ساعته، شاخص RSI به ناحیه اشباع فروش رسیده است و معامله گران در انتظار یک جهش کوتاه مدت پس از کاهش تعداد فروشندگان هستند.

در چنین موقعیتی، معامله گران باید نیم‌ نگاهی به عبور قیمت از خط ۲۰MA (قیمت ۹,۳۰۰ دلار) داشته باشند که می تواند ادامه حرکت صعودی را رقم بزند؛ چیزی که دو روز پیش (۸ ژوییه) شاهد آن بودیم.

کاهش قیمت بیت کوین به ۹,۲۰۰ دلار همزمان با افت بازارهای سهام
عملکرد دارایی‌های مطرح در مقایسه با بیت کوین

با وجود اندکی تغییر در حرکت صعودی قیمت بیت کوین، این ارز دیجیتال همچنان بین کلاس های دارایی مطرح مانند طلا با ۲۸٪ رشد از ابتدای ۲۰۲۰، بهترین عملکرد را به خود اختصاص داده است.

با کاهش قیمت بیت کوین، ارزهای دیجیتال دیگر که هفته پیش شاهد رشد نجومی بودند و بیشتر آنها افزایش قیمت دو رقمی را پشت سر گذاشتند، کاهشی نسبتاً بیشتر را تجربه کردند. اتر حدود ۲.۵٪، کاردانو حدود ۷.۵٪ و چین لینک حدود ۴.۵‌٪ از ارزش خود را از دست دادند.

وضعیت بازارها : سبز بودن بازار سهام و رشد بیت کوین

بیت کوین به ۹۲۰۰ دلار کاهش یافت و ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال با اصلاح اخیر به ۲۷۱.۵ میلیارد دلار رسید که بیت کوین ۶۲.۸% از آن را در اختیار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن