منو سایت

شاخص ترس و طمع بیت کوین به سطوح اوایل ۲۰۲۰ رسیده است

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال که احساسات حکم بر بازار را رصد می‌ کند، طی یک هفته از ناحیه «طمع شدید» به محدوده «ترس» وارد شده است. این اولین بار از فروردین سال گذشته است که این شاخص به این منطقه وارد می‌ شود.

به گزارش کریپتواسلیت، شاخص ترس و طمع عوامل زیادی نظیر نوسانات، شتاب حرکت قیمت، حجم معاملات، احساسات حاکم بر بازار، روندهای بازار و بسیاری از عوامل دیگر را اندازه‌ گیری و در قالب یک شاخص ارائه می‌ کند. شاخص ترس و طمع از صفر (ترس حداکثری) تا ۱۰۰ (طمع حداکثری) درجه‌ بندی شده است.

می‌ توان گفت که شاخص ترس و طمع، نشان‌ دهنده رویکرد بخش عمده‌ ای از طرفداران ارزهای دیجیتال است. وقتی که این شاخص در ناحیه ترس باشد، این یعنی احتمال سقوط قیمت وجود دارد و تعداد زیادی از کاربران در حال فروش دارایی‌ های خود هستند.

از سوی دیگر، طمع بالا معمولا با جهش‌ های صعودی شدید همراه می‌ شود؛ چراکه تقاضا از عرضه پیشی می‌ گیرد و قیمت‌ ها بیشتر می‌ شود. صد البته پیش‌ بینی‌ های این شاخص قطعی نیست و معامله‌ گران تنها می‌ توانند از آن برای بررسی فضای حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

وضعیت شاخص ترس و طمع

روز پنجشنبه انتشار خبر سیاست‌ های تازه مالیاتی کابینه بایدن باعث شد تا بازار ارزهای دیجیتال با سقوطی قابل‌توجه همراه شود؛ خبری که به‌ گفته بسیاری جرقه آغاز چرخه ترس در بازار بود. روز پنجشنبه منابع نزدیک به دولت بایدن اعلام کردند که کابینه جدید آمریکا به‌ دنبال افزایش مالیات‌ ها بر درآمد های حاصل از سرمایه است. طبق این طرح جدید، عواید بیش از ۱ میلیون دلار، شامل ۴۳.۵ درصد مالیات خواهد شد.

انتشار این خبر باعث شد تا فشار فروش در بازارهای مختلف تا حد زیادی بیشتر شود. در حال حاضر وضعیت بازار تا حد زیادی تثبیت شده است و بیت کوین هم توانسته تا به بالای ۵۰,۰۰۰ دلار برسد.

همان طور که پیش‌ تر گفتیم، شاخص ترس و طمع در حال حاضر به محدوده ترس و عدد ۳۰ رسیده است. این میزان از آوریل ۲۰۲۰ (فروردین ۹۹) تا به حال بی‌ سابقه بوده است. در آن زمان، بعد رسیدن شاخص ترس و طمع به ناحیه ترس، قیمت بیت کوین از ۱۰,۰۰۰ دلار تا ۵,۰۰۰ دلار سقوط کرد.

اسکات ماینرد (Scott Minerd)، مدیر ارشد بخش سرمایه‌ گذاری شرکت گوگنهایم (Guggenheim)، روز جمعه ضمن اشاره به احتمال سقوط ۵۰ درصدی قیمت بیت کوین در کوتاه‌ مدت گفت:

احتمال سقوط ۵۰ درصدی در کوتاه‌ مدت وجود دارد؛ چراکه [صعود قیمت] بیش از اندازه سریع و بیش از اندازه زیاد بود.

او در ادامه افزود:

فکر می‌ کنم احتمال پولبک به ۲۰,۰۰۰ تا ۳۰,۰۰۰ دلار وجود دارد، که یعنی کاهشی ۵۰ درصدی؛ ولی نکته جالب در مورد بیت کوین این است که پیش از این هم شاهد سقوط‌ های مشابه بودیم. این سقوط یک تکامل عادی در بازار صعودی بلندمدت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن