منو سایت

تحلیل قیمت بیت کوین, اتریوم, کاردانو و سولانا در۱ شهریور ۱۴۰۰

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

به گزارش نیوز بی تی سی , بیت کوین بزرگ‌ ترین رمز ارز دنیا توانست امروز از مرز ۵۰،۰۰۰ دلار عبور کند. علاوه بر آن آلتکوین‌ های مشهور نیز روند صعودی خوبی را تجربه کرده‌ اند. در این پست به بررسی قیمت بیت کوین، اتریوم، کاردانو و سولانا می‌ پردازیم.

تریدر های بازار ارز های دیجیتال با عبور بیت کوین از ۵۰،۰۰۰ دلار، عزم خود را برای دستیابی به قیمت ۶۰،۰۰۰ دلار جزم کرده‌ اند.

تحلیل نمودار قیمت بیت کوین

اندیکاتور همگرایی/واگرایی میانگین متحرک (اندیکاتور MACD) بر اساس نمودار روزانه بیت کوین، روند صعودی را نشان می‌ دهد. علاوه بر آن نمودار میانگین متحرک نمایی ۱۲ روزه بالا تر از میانگین متحرک نمایی ۲۶ روزه قرار گرفته است که نظریه روند صعودی بازار را قوت می‌ بخشد.

با توجه به شاخص قدرت نسبی (اندیکاتور RSI)، به طرز جالبی بیت کوین در محدوده خرید بیش از حد قرار نگرفته است. اندیکاتور RSI مقدار ۷۰ را نشان می‌ دهد که این میزان عنوان می‌ کند تریدر ها فعلا برای ادامه مسیر فضای بیشتری در اختیار دارند.

تثبیت حمایت‌ های بالا تر از قیمت ۵۰،۰۰۰ دلار برای ادامه روند صعودی ضروری است. در حال حاضر تریدر ها به هدف ۶۰،۰۰۰ چشم دوخته‌ اند. این تارگت می‌ تواند الگوی دو قله را تشکیل دهد. این الگو به شدت نزولی است و می‌ تواند قیمت بیت کوین را به طرز چشم‌ گیری کاهش دهد.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین، تایم‌فریم روزانه

توجه به این نکته نیز ضروری است که در حال حاضر بیت کوین در محدوده طمع شدید قرار دارد. شاخص ترس و طمع عدد ۷۹ را نشان می‌ دهد که می‌ تواند به معنی فومو (ترس جا ماندن از بازار) در بازار ارز های دییجتال باشد. زمانی که تریدر ها طمع بورزند، بازار به یک اصلاح قیمت تمایل پیدا می‌ کند. بنابر این برای ترید در این محدوده باید بسیار محتاطانه عمل شود. شایان ذکر است حمایت کلیدی بیت کوین در محدوده ۴۸،۰۰۰ دلار قرار دارد.۷ اندیکاتور تکنیکال جهت تکمیل مجموعه ابزار لازم برای ترید!

تحلیل نمودار قیمت اتریوم

اتریوم توانسته است به خوبی قیمت خود را بالا تر از سطح ۳۰۰۰ دلار حفظ کند. رمز ارز ETH توانست مقاومت‌ های ۳،۲۰۰ و ۳،۲۵۰ را به خوبی پشت سر بگذارد. همچنین در نمودار ساعتی ETH/USD به وضوح شکست مقاومت خط روند نزولی در محدوده ۲،۲۴۰ دلار دیده می‌‌ شود. در زمان نگارش این خبر قیمت اتریوم بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد.

اتریوم در حال حاضر در حال آزمایش سطح ۱.۲۳۶ فیبوناچی (شروع از ۳،۳۱۲ تا کف ۳،۱۳۱ دلار) است. در این روند صعودی مقاومت اولیه در محدوده ۳،۳۵۵ دلار قرار دارد.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم، تایم‌فریم یک ساعت

عبور قیمت اتریوم از سطح ۳،۳۵۵ دلار می‌ تواند به افزایش بیشتر آن منجر شود. مقاومت کلیدی بعدی در ۳،۴۲۰ دلار قرار دارد. افزایش بیشتر قیمت می‌ تواند تا سطح ۳،۵۰۰ دلار نیز ادامه یابد.

از طرف دیگر اگر اتریوم نتواند روند صعودی را ادامه دهد اصلاح جدیدی به سمت قیمت‌ های پایین‌ تر رخ خواهد داد. حمایت کلیدی در حال حاضر در محدوده ۳۲۵۰ دلار شکل گرفته است. از دست رفتن این حمایت می‌ تواند قیمت را به سمت سطح میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته حرکت دهد. پس از آن حمایت‌ های مهم دیگر در ۳،۲۰۰ و ۳،۱۲۰ دلار قرار دارند.

اندیکاتور MACD ساعتی اتریوم در محدوده روند صعودی و اندیکاتور RSI ساعتی آن بالا تر از ۶۰ قرار دارد.

تحلیل قیمت کاردانو

کاردانو از زمانی که رکورد قیمت خود را در هفته گذشته جابجا کرد، روند صعودی خود را از دست نداده است و به صورت مرتب این رکورد را بالا تر برده است.

بر اساس اندیکاتور MACD و RSI در کوتاه مدت نمودار قیمت کاردانو به شدت صعودی است. عبور کاردانو از ۳ دلار می‌ تواند قیمت این رمز ارز را به سمت ۵ دلار هدایت کند.ثبت رکورد جدید قیمت کاردانو؛ تحلیل‌ گران به آینده ADA خوش‌ بین هستند

صبح امروز قیمت کاردانو رکورد ۲.۸۵ دلار را ثبت کرد. تثبیت قیمت کاردانو بالا تر از سطح ۲.۸ دلاری می‌ تواند ادامه روند صعودی را ضمانت کند. اگر سطح حمایت‌ های بالا تری شکل بگیرد، خریداران بیشتری برای هدف ۵ دلاری وارد بازار ADA خواهند شد.

نمودار قیمت کاردانو
نمودار قیمت کاردانو، تایم‌ فریم روزانه

تحلیل قیمت سولانا

سولانا، رمز ارزی که در هفته گذشته سرو صدای زیادی به پا کرد، پس از آنکه به رکورد قیمت ۸۱.۲۵ دلاری دست پیدا کرد، شاهد وقفه‌ ای در روند صعودی خود بوده است. سولانا، یکی از قوی‌ ترین رقبای اتریوم به یکی از شبکه‌ های مفید برای توسعه پلتفرم‌ های دیفای و توکن‌ های غیر قابل تعویض (NFT) تبدیل شده است.

در زمان نگارش این خبر قیمت سولانا با ۲٪ کاهش به ۷۳.۷ دلار رسیده است. حمایت کلیدی رمز ارز SOL در محدوده ۷۰ دلار قرار دارد. سولانا برای ادامه روند صعودی باید بتواند حمایت سرمایه‌ گذاران را به دست آورد. با تثبیت قیمت، فرصت خرید فراهم شده و ادامه روند صعودی میسر می‌ شود.

نمودار قیمت سولانا
نمودار قیمت سولانا، تایم‌فریم روزانه

علی رغم آنکه سولانا امروز مانند سایر ارز های برتر رشد قیمتی را تجربه نکرده است، به نظر می‌ رسد SOL در دستان بازار صعودی قرار داشته باشد. به خصوص اگر شاخص مک‌دی (MACD) را مد نظر قرار بدهیم. با این حال اندیکاتور RSI محدوده خرید بیش از حد را نشان می‌ دهد. به این معنی که در کوتاه مدت ممکن است اصلاح قیمت را شاهد باشیم. حمایت‌های ۷۰ و ۶۰ دلاری بسیار مهم هستند و می‌ توانند از اصلاح بیشتر قیمت سولانا جلوگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن