منو سایت

دو شاخص تکنیکال نشان می‌ دهد که قیمت بیت کوین می تواند به سطوح بالاتری برسد

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

همزمان با نزدیک ‌شدن قیمت بیت کوین به ۶۰,۰۰۰ دلار، ز می‌ تواند به سطوح بالاتری برسد.

به گزارش کریپتوپوتیتو، پس از یک آخر هفته آرام که قیمت بیت کوین کم‌ و بیش بدون تغییر باقی ماند، نوسانات اخیر بیت کوین اهداف صعودی جدیدی را مشخص کرد.

به‌گفته تحلیل‌ گران کریپتوکوانت (CryptoQuant) ممکن است دلایلی برای این روند صعودی وجود داشته باشد.

چندی پیش کریپتوپوتیتو گزارش داد که قیمت بیت کوین علی ‌رغم نوسانات آخر هفته در حوالی ۵۵,۰۰۰ دلار ثابت مانده است.

با این حال، با آغاز هفته جدید و در روز دوشنبه شاهد تحولات مثبتی در رابطه با قیمت بودیم، چراکه بیت کوین در عرض چند ساعت حدود ۳,۵۰۰ دلار افزایش یافت و به بیش از ۵۸,۰۰۰ دلار رسید.

از منظر تکنیکال، این اتفاق بیانگر دو موضوع است: ابتدا نشان داد که تقاضای قابل توجهی در زیر محدوده ۵۵,۰۰۰ دلار وجود دارد، زیرا خریداران اجازه ندادند که قیمت بیت کوین برای مدت ‌زمان طولانی زیر این سطح باقی بماند و این افت قیمتی با احیایی نسبتاً سریع جبران شد.

از سوی دیگر نشان داد که بیت کوین در حال حاضر با مقاومت سنگینی در محدوده ۵۸,۰۰۰ تا ۵۸,۳۵۰ دلار مواجه است. این محدوده قیمتی اوج تاریخی قبلی در ۲۱ فوریه ۲۰۲۰ (۳ اسفند) را نشان می‌ دهد که قیمت بیت کوین به ۵۸,۳۵۰ رسید. همچنین این محدوده در یک خط روند نزولی قرار گرفته است و به‌ عنوان ناحیه ‌ای مهم در نظر گرفته می ‌شود. در هر صورت، بالاتر از این محدوده قیمتی، هدف ۶۰,۰۰۰ دلار قرار دارد.

امروز چندین اتفاق نیز رخ داده است که می ‌تواند ادامه روند صعودی را تسریع کند. ویزا، بزرگ ‌ترین پردازشگر پرداخت جهان، اعلام کرده است که تراکنش USDC را بر روی اتریوم تسویه می ‌کند. هر چند به نظر می ‌رسد این خبر به رشد سریع اتریوم منجر شود اما حقیقت این است که خبر مزبور، کل صنعت ارزهای دیجیتال را به جلو سوق می ‌دهد.

همه ما می‌دانیم که بیت کوین ارز شماره یک این صنعت است. این موضوع جهت بازار را برای بزرگترین بخش آن مشخص کرده و در آینده نزدیک هیچ نشانه ‌ای مبنی بر کند شدن این روند وجود ندارد.

در هر صورت، کریپتوکوانت، شرکت ارائه ‌دهنده تجزیه و تحلیل در حوزه ارزهای دیجیتال، اظهار داشته است که میزان استیبل کوین‌ های موجود در صرافی‌ ها اخیراً به اوج تاریخی خود رسیده است.

این موضوع به این معنی است که در حال حاضر سرمایه ‌های زیادی در صرافی ‌ها وجود دارد که هنوز در موقعیت ‌ها استفاده نشده ‌اند. علاوه بر این، تحلیل ‌گران معیار دیگری را با نام نسبت استیبل کوین ‌ها (Stablecoins Ratio) ارائه کرده‌اند. این معیار تعداد بیت کوین ‌ها را در مقایسه با میزان استیبل کوین ‌هایی که در صرافی ‌ها وجود دارد، اندازه ‌گیری می ‌کند. این معیار از ماه نوامبر (آذر) تاکنون در پایین ‌ترین سطح قرار دارد.

این نشانه قوی دیگری است و نشان می‌ دهد فشار فروش قابل ‌توجهی در این بازه قیمتی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن