منو سایت

بار دیگر بیت کوین کش به دو بلاک چین مجزا تقسیم شد

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

هارد فورک شبکه بیت کوین کش با موفقیت انجام شد. در حال حاضر زنجیره BCHN به‌عنوان زنجیره اصلی بیت کوین کش شناخته می ‌شود و بار دیگر بیت کوین کش به دو بلاک چین مجزا تقسیم شد.

به گزارش کوین دسک، قدرت پردازش چندانی در زنجیره BCH ABC وجود ندارد. آخرین بلاک مشترک پیش از فورک، بلاک شماره ۶۶۱,۶۴۷ بود که بایننس آن را استخراج کرد. استخر استخراج انت پول (AntPool) نیز اولین بلاک بعد از فورک را استخراج کرد. از آنجایی که چند بلاک در شبکه BCHN استخراج شده است،‌ می ‌توان گفت که این شبکه، شبکه اصلی بیت کوین کش است و بیت کوین کش به دو بلاک چین مجزا تبدیل شده است.

شایان ذکر است که پیش از اجرای هاردفورک ، ۸۰ درصد ماینرها برای مهاجرت به شبکه BCHN اعلام آمادگی کرده بودند.

داستان این هاردفورک از آنجایی شروع می‌شود که تیم توسعه BCH ABC‌ به رهبری آموری سشی (Amaury Schet)، پیشنهاد یک به‌ روزرسانی پرحاشیه را داد. در این به‌ روزرسانی،‌ قانونی گنجانده شده بود که ۸ درصد از بیت کوین‌ کش‌های استخراج‌ شده را با هدف تأمین مالی توسعه پروتکل به حساب توسعه ‌دهندگان واریز می ‌کرد. این قانون با عنوان «قانون کوین بیس» (Coinbase Rule) شناخته می ‌شود.

فورک جدید بیت کوین کش به نام بیت کوین کت (Bitcoin Cat) معرفی شد

در سوی دیگر، جامعه بیت کوین کش و گروهی به نام بیت کوین کش نود (Bitcoin Cash Node) قرار داشتند. این گروه، قانون کوین بیس را از کدهای خود حذف کردند. زمانی که برخی از نودها تغییرات حاصل را بپذیرند و برخی دیگر این تغییرات را نپذیرند، شبکه به دو زنجیره تقسیم می‌شود: یک شبکه با نرم‌افزار نود قبلی کار می‌ کند و شبکه جدید، نرم‌افزار جدیدی خواهد داشت.

پیش از انجام هارد فورک ، قیمت بیت کوین کش با سقوط ۷.۵ درصدی، از ۲۵۶.۸۲ دلار به ۲۳۷.۸۲ دلار رسید.

نمودار قیمت بیت کوین کش

اگر شبکه BCH ABC‌ نتواند قدرت پردازش کافی جذب کند، اعتبار شبکه آنها زیر سؤال می ‌رود و می ‌توان گفت که کارشان تمام می ‌شود! این در حالی است که بیشتر صرافی ‌های مطرح عنوان کرده‌ اند که از شبکه BCHN‌ حمایت می ‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن