منو سایت

بایننس در حال راه‌اندازی یک بلاک چین سازگار با اتریوم

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

صرافی بایننس بلاک چین جدید و سازگار با اتریوم عرضه می کند

صرافی بایننس بلاک چین جدید و سازگار با اتریوم عرضه می کند . به گفته این صرافی، در این بلاک چین جدید از ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) به عنوان ارز اصلی استفاده خواهد شد.

به گزارش «The Block»، بلاک چین جدید بایننس «زنجیره هوشمند بایننس» (Binance Smart Chain) نام دارد که به اختصار «BSC» نامیده می‌شود. طبق گزارش‌ها، عملکرد قراردادهای هوشمند در زنجیره جدید مانند اتریوم خواهد بود.

بایننس در وایت‌پیپری که روز گذشته منتشر کرد، می‌نویسد:

اتریوم اولین پلتفرم قراردادهای هوشمند است که عملیاتی شد و به صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار گرفت. برای بهره‌مندی از نرم‌افزارها و جامعه‌ای که هر دو به بلوغ رسیده‌اند، زنجیره هوشمند بایننس، شبکه اصلی اتریوم را انتخاب کرده است.

در حال حاضر، بایننس از بلاک چین بومی خود به نام بایننس چین (BC) استفاده می‌کند و این بلاک چین در صرافی غیر متمرکز بایننس (Binance DEX) نیز استفاده می‌شود. بایننس اعلام کرده است که با توجه به اینکه بایننس چین، آزادی عمل و انعطاف‌پذیری کافی را برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (dApps) فراهم نمی‌کند، این شرکت بر آن شده تا یک بلاک چین بومی دیگر راه‌اندازی کند.

زنجیره هوشمند بایننس، به صورت موازی با بایننس چین اجرا می‌شود و اطلاعات هر یک از آنها در زنجیره دیگر قابل مبادله است. به گفته بایننس، صرافی غیرمتمرکز بایننس به عنوان محل مشترک تبادل دارایی‌ها عمل خواهد کرد. این معماری با داشتن دو زنجیره‌، به کاربرانش این امکان را می‌دهد که اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و دارایی‌های دیجیتال خود را روی یک بلاک چین بسازند و بتوانند در بلاک چین دیگر، آنها را به سرعت مبادله و معامله کنند.

لازم به ذکر است که بایننس‌کوین (BNB)، توکن بومی زنجیره هوشمند بایننس خواهد بود و دارندگان این توکن می‌توانند با سهام‌گذاری آن، پاداش دریافت کنند.

بایننس درخصوص بایننس کوین توضیح می‌دهد:

بایننس کوین توکنی است که برای سهام‌گذاری در زنجیره هوشمند بایننس از آن استفاده می‌شود. این یک فرصت مناسب برای دارندگان بایننس کوین است. آنها در صورت تمایل، می‌توانند بایننس کوین‌های خود را برای توسعه و پشتیبانی از این زنجیره، سهام‌گذاری کرده و در ازای آن پاداش دریافت کنند.

تمام اعتبارسنج‌های فعلی زنجیره هوشمند بایننس، کارمزد انجام تراکنش‌ها را به صورت بایننس کوین دریافت خواهند کرد. از آنجا که بایننس‌کوین یک توکن تورمی نیست، برخلاف اتریوم و بیت‌کوین، پاداش استخراج ندارد و کارمزد تراکنش‌ها (Gas)، به عنوان پاداش برای اعتبارسنج‌ها در نظر گرفته شده است.

بایننس همچنین افزود که زنجیره هوشمند بایننس از تمامی ابزارهای توسعه موجود اتریوم و نیز تراکنش‌های ارزان‌تر و سریع‌تر پشتیبانی می‌کند.

به نظر می‌رسد اقدام بایننس برای راه‌اندازی این زنجیره هوشمند، نوعی رقابت با دومین صرافی بزرگ بلاک‌چین یعنی اتریوم به راه خواهد انداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن