منو سایت

صرافی بایننس سقف برداشت روزانه را برای کاربران احراز هویت نشده کاهش داد

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

صرافی بایننس سقف برداشت روزانه برای کاربران احراز هویت‌ نشده را از ۲ بیت کوین به ۰.۰۶ بیت کوین کاهش داد. این کاهش ۹۷ درصدی سقف برداشت به دنبال افزایش فشار نهادهای نظارتی بر این صرافی است.

به گزارش کریپتو بریفینگ، بایننس گفته است کاربرانی که در این صرافی حساب ساخته‌ اند و مراحل احراز هویت آن را پشت سر نگذاشته‌ اند، از این پس تنها می‌ توانند تا سقف ۰.۰۶ بیت کوین در روز برداشت کنند. تا پیش از این سقف برداشت روزانه برای حساب‌ های احراز هویت‌ نشده ۲ بیت کوین بود.

بایننس، بزرگ‌ ترین صرافی ارز دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات، سقف برداشت روزانه را برای کاربران احراز نشده خود %۹۷ کاهش داده است.

بایننس امروز اعلام کرد حساب‌ هایی که تنها مراحل تأیید هویت ابتدایی (تأیید آدرس ایمیل، شماره تلفن و…) این صرافی را پشت سر گذاشته‌ اند، از این پس تنها می‌ توانند روزانه تا سقف ۰.۰۶ بیت کوین، معادل ۲,۲۰۰ دلار با قیمت‌ های فعلی، از حساب خود ارز دیجیتال برداشت کنند. تا پیش از این سقف برداشت از بایننس برای حساب‌ های احراز هویت‌ نشده ۲ بیت کوین در نظر گرفته شده بود که به کاربران این امکان را می‌ داد تا معادل ۷۵,۰۰۰ دلار در روز ارز دیجیتال برداشت کنند.

بایننس با انتشار پستی در وب سایت خود اعلام کرد:

سقف برداشت روزانه برای کاربرانی که تنها مراحل اولیه تأیید حساب را پشت سر گذاشته‌ اند [و فقط ایمیل و یا شماره تلفن خود را تأیید کرده‌اند] از این پس به ۰.۰۶ بیت کوین کاهش خواهد یافت.

این تغییرات اکنون برای کاربران جدیدالورود اعمال شده و قرار است بین ۲ تا ۲۳ اوت (۱۳ مرداد تا ۱ شهریور) برای دیگر کاربران این صرافی هم اجرایی شود.

در مراحل اولیه تأیید هویت، بایننس از کاربران خود می‌ خواهد تا نام، آدرس و ایمیل شخصی خود را تأیید کنند. با این حال، این جزئیات اطلاعات هویتی و اسناد رسمی مورد انتظار دولت‌ ها را در بر نمی‌ گیرد.

اعمال محدودیت برای برداشت‌ های روزانه اقدامی رایج میان صرافی‌ های ارز دیجیتال است تا با این کار از فعالیت‌ های غیرقانونی نظیر پول‌ شویی جلوگیری کنند.

کاربرانی که حساب خود را به طور کامل احراز هویت کرده‌ باشند، می‌ توانند در هر ۲۴ ساعت ۱۰۰ بیت کوین، معادل ۳.۷ میلیون دلار ارز دیجیتال برداشت کنند. گفتنی است که سقف برداشت برای کاربران احراز شده تغییری نکرده است.

کاهش سقف برداشت کاربران احراز هویت‌ نشده، نشان می‌ دهد که بایننس در حال سخت‌ تر کردن امکان سوءاستفاده از سقف برداشت روزانه ۲ بیت کوینی قبلی خود است و می‌ خواهد از این طریق موارد احتمالی فعالیت‌ های غیرقانونی را کاهش دهد. علاوه بر این، این قانون انجام معاملات ارزهای دیجیتال را بدون پشت سر گذاشتن فرآیند احراز هویت مشتری (KYC)، برای کاربران بایننس دشوارتر می‌ کند.

این حرکت در حالی صورت گرفته است که مقامات نظارتی کشورهای سراسر جهان به خاطر نبودن قانون تهیه گزارش‌ های مالی و احراز هویت مشتری، به بایننس هشدار داده‌ اند. گزارش‌ های اخیر نشان می‌ دهد که بایننس به خاطر منطبق نبودن فعالیت‌ هایش با قوانین ضدپولشویی سراسر جهان، از سوی نهادهای نظارتی مورد بررسی قرار گرفته است.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، اخیراً به موشکافی‌ های نهادهای نظارتی واکنش نشان داده و گفته است این صرافی در حال برنامه‌ ریزی برای افزایش انطباق فعالیت‌ های خود با مقررات است و می‌ خواهد ذهنیت خود را از یک «استارتاپ به یک ارائه دهنده خدمات مالی» تغییر دهد. بایننس این ماه هم اعلام کرد که معاملات توکن‌ های سهام را تا چند ماه دیگر متوقف خواهد کرد و گفت که این حرکت در جهت «اختصاص تمرکز تجاری‌ اش به سایر محصولات» است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن