اشتباهی بزرگ ، فردی برای ارسال ۱۹۴ بیت کوین ۴۷,۰۰۰ دلار کارمزد پرداخت کرد

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

یکی از معامله ‌گران ناشناس بیت کوین به اشتباه مبلغ ۴۷,۰۰۰ دلار را برای انتقال ۱۹۴ دلار بیت کوین پرداخت کرده است. این معامله‌ گر ناشناس به جمع کاربرانی پیوست که در پرداخت هزینه‌‌ تراکنش خود مرتکب اشتباه بزرگی می‌ شوند.

به گزارش کریپتو گلوب، این تریدر بخت برگشته‌ٔ بیت کوین در یکی از تراکنش‌ های خود مرتکب اشتباه بزرگی شده است و به منظور انتقال ۱۹۴ دلار بیت کوین، مبلغ ۴۷,۰۰۰ دلار کارمزد پرداخت کرده است.

جستجوهای جهانی ماهانه برای بیت کوین ، ۳۵۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۷ است

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط بیت کوین بلاک بات (Bitcoin Block Bot)، ربات توئیتری که تراکنش‌ های غیر‌طبیعی بیت کوین را رصد می ‌کند، یک کاربر ناشناس مبلغ ۲.۶۶ بیت کوین (که در زمان انجام تراکنش برابر با ۴۷,۰۰۰ دلار بوده است) را به‌ منظور پرداخت کارمزد انتقالِ مبلغی کمتر از ۲۰۰ دلار پرداخت کرده است.

کاربران بازار ارز دیجیتال نیز به این توئیت بیت کوین بلاک بات واکنش نشان دادند و نسبت به عملکرد سیستم انتقال دهنده تراکنش ‌ها ابراز نگرانی کردند. آنها معتقدند قالبی که از آن در انتقال تراکنش ‌های ارز دیجیتال استفاده می ‌شود بسیار مستعد اشتباه است.

یک تحلیلگر:بیت کوین می تواند در هفته های آتی اوج قیمتی ۲۰,۰۰۰ دلاری خود را بشکند

این تراکنش در بلاک شماره ۶۵۷,۵۳۵ بیت کوین انجام شده است و احتمالا نمونه‌ ای دیگری از خطای کاربر در وارد کردن مبلغ کارمزد انتقال بوده است. بر اساس داده موجود در وب سایت بیت اینفوچارتز (BitInfoCharts)، میانگین کارمزد انتقال بیت کوین برابر با ۰.۰۰۰۲۷ BTC (معادل ۴.۸۲ دلار) است. با این که این مبلغ از اوج نسبی کارمزد تراکنش‌ ها در ماه اکتبر (آبان) که برابر با ۱۳.۱۵ دلار بود پایین ‌تر است، اما همچنان بالاتر از آن است که مورد پذیرش اکثر معامله ‌گران بیت کوین باشد. در اوایل نوامبر (اواسط آبان) نیز یکی از معامله ‌گران بازار اتریوم مبلغ ۹,۵۰۰ دلار را به‌ عنوان کارمزد انتقال ۱۲۰ دلار اتر پرداخت کرده بود. این کاربر ادعا می ‌کرد که فیلد‌های ورود مقدار گَس و قیمت گَس را با یکدیگر اشتباه گرفته است. در نتیجه این اشتباه برای او گران تمام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *