منو سایت

تحریم رمز ارز ها توسط آمریکا: دستور جو بایدن برای مقابله با حملات باج‌ افزاری

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

دولت آمریکا در صدد صدور دستور العمل و اعمال تحریم‌ ها یی علیه رمز ارز ها است تا با حملات باج افزاری مقابله کند.

به گزارش آی تی ارز و به نقل از کوین‌ دسک در گزارش وال استریت ژورنال آمده است کابینه جو بایدن در حال برنامه‌ ریزی مجموعه‌ ای از اقدامات هستند تا حملات باج افزاری را کاهش دهند. وزارت خزانه‌ داری هفته آتی این اقدامات را معرفی خواهد کرد.

گزارش وال استریت ژورنال مشخص نکرده است که این تحریم‌ ها چگونه استفاده خواهند شد تا پرداخت‌ ها یا حملات باج افزاری آینده را از بین ببرند. سخنگوی وزارت خزانه‌ داری نیز در این خصوص اظهار نظر نکرده است.

باج افزار چیست ؟

در این گزارش بیان شده است که این تحریم‌ ها به جای آنکه تمام صنعت رمز ارز ها را تحت تاثیر قرار دهد، تنها اهداف خاصی در این صنعت را هدف قرار می‌ دهد. وال استریت ژورنال هم‌ چنین گزارش داده است که قوانین ضد پولشویی بیشتر می‌ تواند بر حذف پرداخت‌ ها ی رمز ارز ها به منظور استفاده‌ ها ی غیرقانونی نظیر پرداخت باج‌ ها تاثیر گذار باشد.

این اقدامات مطابق با توصیه و پیشنهادات متخصصان این صنعت خواهد بود. میکاییل دنیل (Michael Daniel) رییس و مدیر عامل Cyber Threat Alliance که گروهی از متخصصان امنیت سایبری هستند در ماه ژوئن اعلام کرده است ممنوعیت کلی رمز ارز ها ممکن است امکان‌ پذیر نباشد. وی در این خصوص گفت:

به نظر من، ما باید بین نو آوری‌ ها یی که رمز ارز ها به همراه دارند، مزایایی که ارائه می‌ دهند و محافظتی که در سیستم مالی به منظور مقابله با فعالیت‌ ها ی محرمانه وجود دارد توازن مناسبی ایجاد کنیم تا بتوانیم با پولشویی مقابله کنیم.

کابینه بایدن اوایل تابستان جاری اعلام کرده بود که وزارت خزانه‌ داری و وزارت دادگستری در حال بازرسی حملات باج افزاری و بررسی روش‌ هایی به منظور کاهش این نوع جرایم سایبری هستند.

باج‌ گیری از صد ها شرکت بین‌ المللی؛ درخواست ۷۰ میلیون دلار بیت کوین

کسب‌ و کار ها ی زیر ساختی مهم نظیر خط لوله گاز بین ایالتی، شرکت‌ ها ی سیستم‌ ها ی رایانه‌ ای و کارخانه‌ ها ی فر آوری گوشت از جمله قربانیانی بودند که برای دریافت کلید ها ی رمز گذاری‌ شده (مرتبط یا هک سیستم‌ هایشان) مجبور شده بودند باج درخواستی را به صورت رمز ارز پرداخت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن