منو سایت

صرافی بایننس به ‌منظور تصاحب بازار آمریکا ، قوانین این کشور را دور زده است

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

بر اساس گزارش فوربز، صرافی بایننس به ‌منظور تصاحب بازار آمریکا ، با ایجاد شرکت‌ های تابعه مختلف، قوانین این کشور را دور زده است. این در حالی است که در حالت عادی شهروندان آمریکایی نمی ‌توانند از خدمات این صرافی استفاده کنند.

به گزارش کوین دسک، بر اساس اسناد لورفته، شرکتی موسوم به «تای چی» (Tai Chi)، وظیفه انتقال درآمدهای صرافی بایننس در آمریکا را بر عهده داشته است. این شرکت از طریق ایجاد شبکه ‌ای از شرکت‌ های تابعه اقدام به انجام کار می ‌کرده است. شایان ذکر است که در اسناد هیچ کدام از این شرکت‌ ها نامی از شرکت مادر بایننس برده نشده است. اسنادی که به دست فوربز رسیده است نشان می‌ دهد که این کار برای دورزدن قوانین آمریکا و جلوگیری از خبردارشدن نهادهای نظارتی این کشور صورت گرفته است.

چانگ‌ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، در توییتی، ادعای فوربز را «بی ‌اساس» خواند و اعلام کرد که این صرافی از قوانین تمام کشورها از جمله آمریکا تبعیت می‌ کند. او در توییت خود می‌ نویسد:

هر کسی می‌ تواند یک سند رویکرد تجاری ایجاد کند، اما این بدان معنا نیست که بایننس هم رویه‌ ای مشابه آن سندها داشته باشد.

او در ادامه نوشت که این سند توسط یک شخص ثالث تهیه شده است و بایننس نقشی در تدوین آن نداشته است.

طبق اعلام فوربز، شاخه آمریکای بایننس که با عنوان «بایننس آمریکا» فعالیت می ‌کند، ساختاری تجاری مشابه شرک تای چی دارد. این در حالی است که کاترین کولی (Cathrine Cooley)، مدیرعامل بایننس آمریکا، هنوز واکنشی نسبت به این حواشی و مالکیت بایننس آمریکا نشان نداده است.

صرافی بایننس، ژوئیه (خرداد) سال گذشته اعلام کرد که شعبه آمریکایی خود را در شبکه مبارزه با جرایم مالی آمریکا (FinCEN) ثبت کرده است. پس از اعلام این خبر، شرایط و مقررات این صرافی نیز تغییر کرد و شهروندان آمریکایی از استفاده از خدمات بایننس منع شدند.

طبق ادعای فوربز، اسناد به دست آمده از شرکت تای چی، نشان می ‌دهد که این شرکت از شبکه‌ های مجازی خصوصی (وی ‌پی ‌ان) استفاده می‌ کرده است تا بتواند کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا و همچنین اداره خدمات مالی نیویورک را دور بزند. فوربز همچنین عنوان کرده است که شرکت تای چی به‌ منظور کاهش خطر مواجه‌ شدن با اقدامات قضایی، به کارکنان بایننس نسبت به فعالیت در آمریکا هشدار داده بود. به گزارش فوربز، این اسناد شامل جزئیات دیگری هم از رویکرد بایننس برای دورزدن و منحرف‌ کردن مقامات قانونی آمریکایی است.

محل فعالیت بایننس مدت‌ هاست که با حواشی بسیاری همراه بوده است. چانگ‌ پنگ ژائو نیز مدتی است که در انظار عمومی ظاهر نشده است.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن