منو سایت

مدیر عامل بایننس:‌ دیفای فضای دنیای ارزهای دیجیتال را جذاب ‌تر می ‌کند

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

در حالی که امورمالی غیرمتمرکز (دیفای) در حال قدرتمند شدن است،‌ صرافی هایی مانند بایننس به دنبال راه هایی برای فعالیت موازی با نوآوری هایی مثل دیفای هستند. هم‌ بنیانگذار و مدیر عامل صرافی بایننس،‌ چانگ پنگ ژائو (ملقب به CZ) اعلام کرد دیفای فضای دنیای ارزهای دیجیتال را جذاب ‌تر می ‌کند و فضایی نوآورانه‌ ای است و سرمایه گذاری روی صرافی های غیرمتمرکز چالشی برای صرافی های قانونمند ایجاد نمی ‌کند.

 به نقل از کوین تلگراف ، ژائو در مصاحبه با کانال یوتیوب Boxmining اعلام کرد دیفای فضای دنیای ارزهای دیجیتال را جذاب ‌تر می ‌کند. او به طور مشخص به بازارساز خودکار (AMM) به عنوان یک نوآوری شگفت انگیز اشاره کرد.

اداره خدمات مالی آمریکا مجوز فعالیت ارز دیجیتال باثبات بایننس را صادر کرده است

من فکر می‌کنم دیفای واقعا فضایی نوآورانه است و این واقعا خوب است. در ابتدا وقتی مردم در مورد دیفای حرف می‌ زنند،‌ به وام دادن فکر می‌ کنند به طوری که شما می‌ توانید کوین های خود را به دیگران وام بدهید اما حالا شما می ‌توانید از کوین ها برای فراهم کردن نقدینگی هم استفاده کنید. وقتی که نقد شدن راحت باشد، مردم بیشتر و راحت ‌تر معامله انجام می ‌دهند. من فکر می ‌کنم بازارساز‌های خودکار یک نوآوری هیجان انگیز هستند و خیلی هم ساده است. این جنبه‌ی دیفای پایدار خواهد ماند.

CZ اضافه کرد که بایننس بسیار طرفدار دیفای است و پروژه هایی حول محور دیفای و بازارگردان های خودکار دارد. با این حال،‌ همانقدر که CZ به دیفای باور دارد، به همان اندازه نیز تصدیق می ‌کند که این حوزه جدید است و اکثریت پروژه های آن با شکست مواجه خواهند شد. پس اگر شما روی دیفای سرمایه گذاری می‌ کنید،‌ باید این نکته را به دقت در ذهن داشته باشید:

من می‌ خواهم بگویم که اکثر پروژه ها در دیفای شکست خواهند خورد. این مسئله به معنای خوب نبودن دیفای نیست بلکه به این معناست که فقط تعداد کمی از آن ها موفق می ‌شوند ولی آن تعداد بسیار کمی که موفق می ‌شوند،‌ به طرز چشمگیری به موفقیت خواهند رسید.

بایننس مبلغ بسیار زیادی را روی دیفای سرمایه گذاری کرده و تعدادی از توکن های دیفای را در لیست ارزهای دیجیتال پشتیبانی‌ شده خود قرار داده است. اگرچه بایننس به دیفای باور دارد،‌ اما CZ می ‌گوید امروزه کاربران هنوز صرافی های متمرکز را ترجیح می ‌دهند و بایننس به همین دلیل فراهم سازی چنین محصولاتی که مردم می ‌خواهند از آنها استفاده کنند را ادامه خواهد داد:

فکر می ‌کنم برای تشخیص و فراهم کردن نیازهای کاربران، به تعداد آن‌ها نگاه می‌ کنیم. امروزه اکثر کاربران هنوز صرافی متمرکز را انتخاب می‌ کنند چون در صورتی که کلیدهای خصوصی و عمومی خود را گم کنید، ‌ارتباط گرفتن با یک ایمیل و گذرواژه و پشتیبانی ازکاربران راحت‌ تر از اعلام ذخیره نسخه پشتیبان (بک ‌آپ) از کلیدها است و با گم کردن این کلیدها بیچاره نمی‌ شوید!

وی همچنین در مورد آینده فعالیت بایننس گفت:

من قطعا در این مورد فکر می‌ کنم اگر بتوانیم پشتیبان گیری را راحت‌ تر و قابل استفاده ‌تر کنیم،‌ صرافی های غیرمتمرکز (DEX) آینده‌ دنیای صرافی ها خواهند بود. به همین دلیل سرمایه گذاری روی صرافی‌ غیرمتمرکز را ادامه خواهیم داد و پروژه های زیادی نیز در این زمینه راه اندازی خواهیم کرد. در حال حاضر،‌ صرافی های متمرکز از نظر تعداد کاربران محبوب‌ تر هستند و ما فقط می‌ خواهیم برای این دسته از افراد محصولاتی را فراهم کنیم.

بلاکچین هوشمند

CZ همچنین در مورد بلاکچین هوشمند بایننس صحبت کرد. این بلاکچین قصد دارد سفارشات روی شبکه را سریعا به هم متصل کند و می ‌تواند حدود صد هزار سفارش در ثانیه را بررسی کند. بایننس قصد دارد به منظور دستیابی به این سطح از عملکرد، از قابلیت های قرارداد هوشمند بایننس چین رونمایی کند. بلاکچین هوشمند بایننس (Binance Smart Chain) به عنوان یک بلاکچین موازی عرضه می ‌شود تا از قراردا های هوشمند سازگار با اتریوم پشتیبانی کند و به همین منظور نیز از زبان برنامه نویسی سالیدیتی (Solidity) پشتیبانی می‌ کند و با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است.

ویژگی اصلی بلاکچین هوشمند بایننس این است که با قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم سازگار است. همچنین به طور کامل متن باز خواهد بود و هر کسی می‌تواند قراردادهایی روی این پلتفرم پیاده سازی کند. طبق گفته های CZ، بلاکچین هوشمند بایننس راهی آسان برای استقرار قراردادهای هوشمند روی بلاکچین اتریوم برای کاربران بدون نیاز به منحنی یادگیری (Learning curve) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن