منو سایت

آوا لبز (Ava Labs) بلاک چین موسوم به اولانچ را راه اندازی می کند

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

آوا لبز مدعی دیگری است که به زودی پا به عرصه رو‌ به رشد دیفای می گذارد و مدعی است می تواند با اتریوم در به چنگ آوردن سهم بازار از اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز رقابت کند.

 به گزارش کوین دسک، آوا لبز (Ava Labs)، دوشنبه هفته آینده برابر با ۲۱ سپتامبر (۳۱ شهریور) بلاک چین موعود خود موسوم به اولانچ را راه اندازی می کند. گفتنی است از ۶۰ میلیون دلار بودجه موردنیاز برای راه اندازی این پروژه، ۴۵ میلیون دلار از محل فروش یک توکن طی رویدادهای عمومی و خصوصی فروش که از سوی مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، بیت مین (Bitmain) و اینیشیالایزد کپیتال (Initialized Capital) در ژوییه سال جاری میلادی (تیر) برگزار شد، تأمین شده است.

مروری بر پروژه های عجیبی که از دیفای سربرآورده اند

امین گون سیرر (Emin Gün Sirer)، مدیرعامل آوا لبز طی مصاحبه ای با رسانه ها گفته است:

اولانچ درصدد است تا امکان برپایی سیستم های جدیدی را فراهم ‌کند که قادرند عملکرد متمایزی در سرعت، کارایی، بهره گیری از سرمایه و نوآوری در محصولات و خدمات داشته باشند؛ عملکردی که در سامانه های کنونی با زمان های انتظار طولانی برای نهایی کردن تراکنش ها قابل دستیابی نیست.

وی در ادامه افزوده است:

بدون شک دیفای یکی از انگیزه های ما است اما در کوتاه مدت و بیشتر تمرکزمان در افق زمانی درازمدت بر حوزه مالیه سنتی معطوف است.

اولانچ یک بلاک چین مبتنی بر اثبات سهام است که تیم سازنده آن مدعی است می تواند از پس پردازش ۴,۵۰۰ تراکنش در ثانیه بربیاید، بی آنکه نیاز باشد همانند زنجیره های کم تأخیر، امنیت را فدای سرعت کند. گفتنی است سازوکار اجماع بدیع این بلاک چین، تلفیقی از ساختار گراف جهت دار غیرمدور و رأی گیری مکرر مبتنی بر نمونه برداری است که سیرر از آن با عنوان هسته اصلی نوآوری اولانچ یاد کرده است.

صرافی بایننس روی دیفای ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد کرد

معماری بلاک چین اولانچ از یک شبکه اصلی و تعداد زیرشبکه تشکیل شده است. این زیرشبکه ها بلاک چین های ثانوی و یکتایی هستند که از سوی شبکه اصلی اولانچ پشتیبانی می شوند.

این زیرشبکه ها را می تواند متناسب با کاربردهای مطلوب و نیاز طراحان آن سازمان دهی کرد (برای مثال این زیرشبکه ها می توانند عمومی یا خصوصی باشند). اعتبارسنج های اولانچ، توکن بومی این شبکه موسوم به اواکس (AVAX) را برای پردازش تراکنش ها سهام گذاری می کنند و به این ترتیب قادرند تراکنش های دریافتی از هر زیرشبکه را تأیید یا رد کنند. سیرر در گفت و گو با کوین دسک گفته است که یک اعتبارسنج برای مشارکت در فرایند صحت سنجی تراکنش ها باید دست کم ۲,۰۰۰ توکن اواکس را سهام گذاری کند.

توکن های دیفای بطور میانگین طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ درصد رشد کرده اند

آنطور که اسناد پروژه اولانچ نشان می دهد برخی از اعتبارسنج های زیرشبکه ممکن است ملزم به طی فرایندهای شناخت مشتری (KYC) در حوزه قضایی خود باشند یا آنکه مبادرت به اخذ مجوز فعالیت کنند.

تیم سازنده اولانچ مدعی است که این بلاک چین با توان عملیاتی و انعطاف پذیری بالای خود می تواند رقیبی قدرقدرت برای اتریوم در بازار دیفای باشد؛ به ویژه آنکه اکنون تراکنش های پرتعداد دیفای، شبکه اتریوم را به حد اشباع رسانده و باعث شده اند که کارمزد تراکنش ها در این بلاک چین سر به فلک بگذارد.

۱۰۰۰ جفت توکن جدید دیفای به یونی سواپ (Uniswap) اضافه شده است

یکی از ویژگی های اصلی و متمایز اولانچ، سازگاری آن با اتریوم است. یکی از زیرشبکه های اولانچ موسوم به زنجیره پیمان اولانچ (Avalanche Contract Chain) یا به اختصار C-Chain از ماشین مجازی تریوم و سالیدیتی، زبان برنامه نویسی آن پشتیبانی می کند. این قابلیت به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند سالیدیتی را روی شبکه جدید پیاده و مستقر کنند.

سیرر می گوید:

اولانچ همچنین با قابلیت نوینی به نام پل های ارتباطی امکان نقل و انتقال دارایی را میان شبکه های مختلف در اختیار کاربران می گذارد؛ از جمله این پل های ارتباطی می توان به پل اتریوم اشاره کرد که در آینده ای نزدیک راه اندازی خواهد شد.

آوا لبز ، تازه ترین پروژه ای است که در بازار خروشان و چندمیلیارد دلاری دیفای عرض اندام می کند؛‌ بازاری که قلمرو جولان بی چون و چرای اتریوم است. این پروژه به صف پلتفرم های نسل بعدی مثل سولانا (Solana) و انکور (Anchor) می‌پیوندد که خود را به عنوان نسخه هایی سریعتر از اتریوم معرفی کرده اند.

هنوز دیگر زنجیره های قدیمی که در دوره جنون بازار در سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ سر بر آوردند، سهم بازاری هرچند اندک از حوزه دیفای را در اختیار دارند.

طی یک هفته قیمت توکن‌ های دیفای ۵۰٪ سقوط کرده است

در این میان، بایننس، صرافی پرآوازه ارزهای دیجیتال در تلاش برای بهره برداری از حوزه پررونق دیفای درصدد است تا روی زنجیره هوشمند خود موسوم به بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) راهی را برای ارتباط با اپلیکیشن های دیفای پیدا کند. علاوه بر این، برنامه جدید این صرافی با نام لانچ پول (Launchpool) به کاربران بایننس اجازه می دهد تا برای کشت سود بتوانند روی این صرافی دست به سهام گذاری توکن ها بزنند.

مدیر عامل بایننس:‌ دیفای فضای دنیای ارزهای دیجیتال را جذاب ‌تر می ‌کند

پلتفرم های قرارداد هوشمند دیگری همچون ترون (Tron) و ویوز (Waves) نیز به تازگی به برای تقویت یک شبکه تعاملی موسوم به گرویتی (Gravity) توان خود را یک کاسه کرده اند تا پلی میان اپلیکیشن های مبتنی بر دیفای نوپای خود برقرار کنند.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن