منو سایت

شرکت آتاری از دارایی‌های دیجیتال در بازی‌های رایانه‌ای استفاده خواهد کرد

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

به گزارش کوین تلگراف، شرکت آتاری توافق همکاری خود را با شرکت آرکین نتورک (Arkane Network) امضا کرده است. آرکین نتوورک شرکتی فعال در حوزه خدمات بلاک چینی است و قرار است تا به آتاری کمک کند تا از دارایی‌های دیجیتال در بازی‌های رایانه‌ای استفاده کند.

در بیانیه‌‌ای که در ۱۴ ماه می (۲۵ اردیبهشت ۹۸) منتشر شد، آمده است که توسعه‌دهندگان به دنبال بهره‌گیری از توکن‌های آتاری در قسمت‌های مختلف بازی‌ها هستند.

آتاری به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های فعال در صنعت بازی سازی، تا به اینجای سال ۲۰۲۰ چندین مقاله با همین محوریت ارائه کرده. آتاری ماه مارس (اسفند) نیز خبرِ عرضه توکن‌هایش را اعلام کرد. علاوه بر این توکن‌ها، آتاری قصد دارد تا یک پلتفرم سرگرمیِ غیرمتمرکز و چند منظوره نیز راه‌اندازی کند. این پلتفرم قرار است تا به یک پلتفرم سرگرمی در حوزه فیلم، بازی‌های رایانه‌ای و موسیقی بدل شود.

آرکین نتوورک یکی از شرکت‌های موفق در زمینه ارائه خدمات به کیف پول های ارزهای دیجیتال ، رابط‌های برنامه‌نویسی (API) و دیگر کاربردهای بلاک چینی است و حالا ورود آن به بخش بازی‌های رایانه‌ای و همکاری‌اش با آتاری را می‌توان به فال نیک گرفت. در بیانیه آغاز همکاری آتاری و آرکین نتوورک آمده است که آرکین به برنامه‌نویسان آتاری کمک می‌کند تا دارایی‌های دیجیتال را در بازی‌های خود بگنجانند. به علاوه، آرکین نتوورک قرار است تا توکن‌های آتاری (آتاری توکن) را با بازی‌های این شرکت سازگار کند تا بتوان به راحتی از آنها در این بازی‌ها استفاده کرد.

فرد چسنیز (Fred Chesnais) مدیرعامل آتاری، در این بیانیه اظهار داشت که شرکت آتاری این همکاری را حرکتی صحیح در استفاده از بلاک چین در بخش سرگرمی‌های تعاملی می‌داند. در این بیانیه همچنین آمده است که استفاده از بلاک چین باعث پیش برد برنامه‌های آتاری در جهت استفاده از دارایی‌هایش در حوزه تبادل ارزش خواهد شد.

در این توافق ذکر شده است که آرکین در زمینه عرضه آتاری توکن نیز با این شرکت همکاری خواهد داشت، این در حالی است که صحبتی از جزئیات این «عرضه» اعلام نشده است و نمی‌توان فهمید که منظور آتاری از «عرضه» آتاری توکن چیست.

تیم دیرکسنس (Tim Dierckxsens)، یکی از بنیان‌گذاران شرکت آرکین، در پاسخ به سوال خبرنگاران در ارتباط با اینکه منظور آنها از «عرضه» آتاری توکن چیست، ضمن اشاره به جنبش بازی‌های رایگان، افزود که بازی‌های رایگان معمولا بر روی روش‌های درآمدزایی در داخل بازی تکیه می‌کنند. وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت که تغییر رویه به سمت این قبیل بازی‌ها (رایگان) سبب شده تا بسیاری از شرکت‌های فعال در این حوزه با مشکلات مالی روبه‌رو شوند. به عقیده او، بلاک چین می‌تواند در حوزه‌های زیادی به بهبود شرایط کمک کند.

دیرکسنس گفت که آرکین منابعی را که شرکت‌های بازی سازی برای به‌کارگیری فناوری بلاک چین به آن‌ها نیاز دارند، در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. او مدعی است که این کار باعث ایجاد مزیت‌هایی برای گیمرها می‌شود و درآمدزایی شرکت‌ها را بهبود می‌بخشد. او در ادامه افزود:

ارزهای دیجیتال (مانند آتاری توکن) می‌توانند به عنوان پول درون بازی عمل کنند یا می‌توان دارایی‌های درون بازی را به شکل دارایی‌های توکنی درآورد و از آنها به شکل توکن‌های منحصر به فرد (یا توکن‌های کمیاب) در آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن