تحلیل‌ گران معتقدند که راه برای ثبت رکورد تاریخی جدید برای بیت کوین باز شده است

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

جهش دیروز بیت کوین به بالای ۱۸,۰۰۰ دلار باعث شد تا فاصله قیمت فعلی و اوج تاریخی پادشاه ارزهای دیجیتال به کمتر از ۱,۲۵۰ دلار برسد. با این صعود، بسیاری از تحلیل‌ گران معتقدند که راه برای ثبت رکورد تاریخی جدید برای بیت کوین باز شده است.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین با ثبت رکورد ۱۸,۷۵۰ دلار، سقف پیشین سال ۲۰۲۰ را شکست. این در حالی است که بسیاری از کارشناسان و تحلیل‌ گران بازار منتظر اصلاح قیمت هستند.

درآمد استخراج بیت کوین به میانگین ۲۰ میلیون دلار در روز رسید

داده‌ های کوین ۳۶۰، تریدینگ ویو و بخش بازارهای کوین تلگراف نشان می‌ دهد که قیمت بیت کوین دیروز با عبور از محدوده ۱۸,۰۰۰ دلار، اوج پیشین ۱۸,۴۲۰ دلاری خود را هم شکست و توانست تا محدوده ۱۸,۷۰۰ دلار پیش رود. در حال حاضر نیز هر واحد بیت کوین در محدوده ۱۸,۵۰۰ دلار معامله می‌ شود و فاصله ‌ای حدود ۱,۵۰۰ دلار با اوج قیمت تاریخی خود دارد. این اوج تاریخی دسامبر ۲۰۱۷ ثبت شده بود.

نمودار بیت کوین

جهش اخیر بیت کوین باعث شد تا آلت کوین‌ ها هم به سطوحی برسند که سال ‌ها دست نخورده باقی مانده بود. تام لی (Tom Lee)، از بنیان‌ گذاران شرکت فانداسترت (Fundstrat)، در مصاحبه اخیر خود ضمن بیان این مسئله که بازار پیش ‌تر هیچ وقت به این اندازه صعودی نبوده است گفت:

امسال هاوینگ رخ داد که از لحاظ تاریخی برای قیمت اتفاقی مثبت است. تاریخ بیت کوین نشان داده است که سال بعد از هر هاوینگ، اهمیتی بسیار بیشتر دارد.

او در بخش دیگری از صحبت‌ های خود گفت:

بیت کوین سال گذشته (۲۰۱۹) بهترین عملکرد را میان دارایی ‌ها داشت. امسال هم عملکرد خارق ‌العاده ‌ای دارد و تمام سرپناه‌ های امن دارایی و دارایی‌ های کلاسیک را یکی پس از دیگری پشت سر می‌ گذارد. فکر می ‌کنم سال ۲۰۲۱، سال آتش‌ بازی بیت کوین باشد. از همین رو، اگر مردم بخواهند بدانند که چه اتفاقی می ‌افتد، باید بگویم که بهترین اتفاقات هنوز رخ نداده ‌اند.

سرمایه گذار سرشناس : قیمت بیت کوین حتما ۶۵ هزار دلار را خواهد دید

داده‌ های اسکیو (Skew) نشان می ‌دهد که بیت کوین با اختلاف، عملکردی بهتر از دارایی ‌های کلان اقتصادی دیگر داشته است. تا به اینجا سال ۲۰۲۰، نرخ بازگشت سرمایه بیت کوین ۱۶۰ درصد بوده است. این در حالی است که این نرخ برای طلا ۲۲ درصد و S&P500 کمی کمتر از ۱۰.۹ درصد است. با این تفاسیر ثبت رکورد تاریخی جدید برای بیت کوین دور از انتظار نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *