منو سایت

جاستین سان : پس از بروزرسانی شبکه، ترون قوی تر و مقیاس پذیرتر خواهد بود

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

جاستین سان مدیرعامل پروژه ی ترون در تازه‌ترین صحبت های خود به پیشرفت های جدید نسخه‌ی چهارم شبکه ی ترون (Tron 4.0) پرداخته است. به گفته‌ی او، در صورتی که این بروزرسانی با موفقیت بر روی شبکه‌ی ترون اعمال شود، این شبکه ی رمزارزی به یک چالش بزرگ برای رقبا تبدیل خواهد شد. وی همچنین در رابطه با نسخه‌ی چهارم شبکه ی ترون یک ویدئو منتشر نموده و در آن به ویژگی های برجسته ی این بروزرسانی از جمله قابلیت همکاری، مقیاس پذیری چشم گیر و حریم خصوصی پرداخته است.

نسخه ی چهارم ترون

به نقل از کوین سپیکر ، جاستین سان(Justin Sun) بنیانگذار و مدیرعامل پروژه ی رمزارزی ترون(Tron) اخیراً به موضوع بروزرسانی این شبکه ی رمزارز و آنچه باید در انتظار داشته باشیم پرداخته است. به گفته ی وی، نسخه‌ی چهارم شبکه‌ی ترون(TRON 4.0) بزرگ‌ترین بروزرسانی این شبکه ی بلاک چینی است که به مواردی همچون قرارداد‌های هوشمند، بهبود وضعیت شبکه و ویژگی‌های جدید خواهد پرداخت.

آقای سان با انتشار یک ویدئو در رابطه با چشم‌انداز خودش برای این شبکه‌ی رمزارزی صحبت کرد و در این بین بر سه ویژگی تاکید دو چندان داشت:

  • حریم خصوصی: کاربران قادر خواهند بود که تراکنش‌های خود را به صورت کاملاً ناشناس انجام دهند، و در صورت تمایل توکن‌های پیگیرگریز خود را به دارایی‌های معمولی و قابل ردیابی تبدیل کنند.
  • قابلیت مقیاس پذیری: نسخه‌ی چهارم شبکه‌ی ترون قادر خواهد بود که تراکنش‌های بیشتری را در مدت زمان کوتاه‌تری پردازش کند.
  • قابلیت همکاری: شبکه‌ی ترون پس از این بروزرسانی به یک مرکز فعالیت تبدیل می‌شود که به بلاک‌چین های شخص ثالث اجازه می‌دهد با ترون ادغام شده و از امکانات آن بهره‌مند شوند.

علاوه بر موارد فوق، به نظر می‌رسد که نسخه‌ی چهارم شبکه‌ی ترون بیشتر به منظور جذب نهاد‌ها و موسسات بزرگ طراحی شده است. در حال حاضر این شبکه توانسته مصرف‌کنندگان و توسعه‌دهندگان بازی‌های رایانه‌ای را به سمت خود جذب کند؛ در حالیکه بروزرسانی بعدی این شبکه باعث تغییر این موضوع شده و با معرفی راه‌حل‌های قابل تنظیم و تغییر برای کسب و کار‌های مختلف، به دنبال افزایش پایگاه کاربری و تبدیل شدن به یک شبکه‌ی تجاری است.

شبکه‌های رمزارزی رنگ و رویی تازه یافته‌اند

بروزرسانی آتی شبکه ی ترون دقیقاً در همان ماه‌هایی عرضه خواهد شد که شبکه های رقیب یعنی نئو(NEO) و اتریوم نیز قرار است بروزرسانی های بزگی را ارائه کنند؛ درحالیکه بلاک چین های جدیدی مانند الراند(Elrond) و ماتیک(Matic) نیز به زودی راه‌اندازی خواهند شد. این‌ها در حالیست که شبکه های محبوبی همچون ترون و اتریوم اکنون درگیر یک نبرد پنهانی برای جذب کاربر، توسعه‌دهنده و معیارهایی هستند که به برتری فنی آن‌ها کمک می‌کند.

جاستین سان در ویدئو‌ی فوق‌الذکر بیشتر به جزئیات و اجزای اصلی نسخه‌ی چهارم ترون پرداخته است. وی در رابطه با سطح حریم خصوصی در این شبکه‌ی رمزارزی اعلام نموده:

ما به عنوان یک گزینه‌ی آزاد برای توسعه‌دهندگان از فناوری zk-SNARK در شبکه‌ی ترون استفاده کرده‌ایم، بنابراین اگر یک کاربر به دنبال افزایش سطح حریم خصوصی خود می‌باشد، ما هم حریم خصوصی خواسته شده را در اختیارشان قرار خواهیم داد.

به گفته‌ی جاستین سان، این تراکنش‌ «کاملاً خصوصی» بوده و قابلیت پیگیری توسط افراد شخص ثالث را نخواهند داشت. وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود به موضوع مقیاس‌پذیری در این شبکه پرداخت و اعلام کرد که «ترون قرار است امسال مکانیسم تحمل خطاء بیزانس(Byzantine Fault Tolerant) را به پروتکل خود اضافه کند. این فناوری باعث افزایش چشم‌گیر سطح مقیاس‌پذیری شبکه‌ی ترون خواهد شد، تاجایی که من فکر می‌کنم پس از این بروزرسانی ما با فاصله‌ی زیادی سایر پروتکل‌های موجود را پشت سر خواهیم گذاشت».

یک دستاورد بزرگ

آقای سان به دنبال کسب این دستاورد است که شبکه‌ی ترون «به تنها انتخاب نرم‌افزارهای غیرمتمرکز و سایر توسعه‌دهندگان توکن تبدیل شود». به گفته ی او اگر واقعا می‌خواهید از یک تجربه ی ارزان‌تر ، رایگان، و ایمن بهره‌مند شوید، بهتر است به شبکه‌ی ترون فکر کنید.

وی در ادامه‌ی این ویدئو نیز به قابلیت همکاری در شبکه‌ی ترون پرداخته است:

ترون یک بلاک‌چین مشهور و شناخته شده است، اما اگر به دنبال آن هستیم که بلاک چین خودتان را داشته باشید، شما می‌توانید این بلاک چین را بر روی ترون بسازید. بنابراین، شبکه‌ی ترون اساساً در آینده به یک مرکل فعالیت تبدیل می‌شود که هر بلاک چین دیگری می‌تواند به آن متصل شده و با سایر موارد موجود ارتباط برقرار کند. در این حالت شبکه‌ی ترون نه تنها به یک بلاک چین بزرگ تبدیل شده، بلکه مادر تمام بلاک‌چین‌ها خواهد بود.

آقای سان در ادامه‌ی صحبت‌های خود تصدیق کرد که شرکت‌ها و نهاد‌های بزرگ معمولاً به دنبال راه‌حل‌های بلاک چینی سفارشی هستند؛ بنابراین در نسخه‌ی چهارم شبکه ی ترون این ویژگی گنجانده شده است. وی در رابطه با این موضوع اظهار داشت که «به عنوان مثال اگر یک موسسه‌ی مالی بزرگ به دنبال ساخت بلاک چین است و نمی‌خواهد سررسید و دفاتر کل توسط عموم مردم مورد بررسی و بازبینی قرار بگیرد، می‌توانند یک بلاک چین مبتنی بر فناوری‌های حفظ حریم خصوصی داشته باشند؛ اما آن‌ها می‌توانند این بلاک چین را به مرکز فعالیت ترون وارد کنند، روندی که به آن‌ها اجازه می‌دهد با سایر بلاک چین‌های موجود در اکوسیستم ترون ارتباط برقرار کنند».

بزرگ‌تر، قوی‌تر و انعطاف‌پذیرتر

اگر واقعاً پس از عرضه‌ی بروزرسانی نسخه‌ی چهارم ترون شاهد تبدیل چشم‌انداز جاستین سان به واقعیت باشیم، این شبکه نه تنها قادر خواهد بود که به یک چالش اساسی برای رقبای بزرگ خود از جمله اتریوم تبدیل شود، بلکه یک رقیب اصلی برای پروتکل‌های همکاری از جمله Cosmos و راه‌حل‌های سازمانی همچون هایپرلدجر(Hyperledger) خواهد بود.

بعید به نظر می‌رسد که مشاغل و کسب و کارهای مختلف به سمت شبکه‌ی ترون حرکت کنند، یا اینکه نسخه‌ی چهارم این شبکه بتواند به صورت گسترده در زمینه‌ی جذب مخاطبان حریم خصوصی به درستی عمل کند. با این حال، معرفی این ویژگی‌های برجسته باعث افزایش ارزش و گستردگی شبکه ی ترون خواهد شد، تاجایی که این شبکه ی رمزارزی به یک راه‌حل بلاک چینی تجاری چند منظوره برای اهداف، مصرف‌کنندگان و مشاغل مختلف تبدیل می‌شود.

اغلب چشم‌اندازهای مورد نظر جاستین سان برای عرضه در سه‌ماهه ی سال جاری برنامه ریزی شده‌اند، این بدان معناست که کاربران و توسعه دهندگان شبکه‌ی ترون لازم نیست برای دستیابی به ویژگی های گفته شده مدت زمان زیادی را صبر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن