منو سایت

تجمع مقابل ساختمان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز؛ تکلیف ماینرها را مشخص کنید

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

گروهی از فعالان صنعت استخراج ارزهای دیجیتال در ایران امروز تجمع اعتراضی را مقابل ساختمان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تهران برپا کردند. آنها خواستار تسریع اجرای مصوبه اخیر دولت برای سامان ‌دهی دستگاه‌ های استخراج بودند.

صبح امروز (شنبه) تعدادی از استخراج ‌کنندگان ارز دیجیتال در ایران با تجمع در برابر اداره ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعتراض خود را نسبت به بلاتکلیفی دستگاه‌ های استخراج توقیف‌ شده توسط گمرک اعلام کردند. طبق ادعای آنها، ۴ ماه پیش دولت مصوبه تعیین و تکلیف دستگاه‌ های استخراج را تأیید کرده است، اما همچنان اقدامی برای رفع مشکل انجام نشده است.

تجمع اعتراضی فعالان استخراج

به گفته AsicNews، رسانه تخصصی ماینینگ در ایران، قرار بود ماینرها هزینه گمرک و عوارض را پرداخت کنند و مشکلات پرونده تعزیراتی شان حل و فصل شود. به گفته معترضان، سازمان گمرک دو هفته پیش با تأخیر بسیار، ارزش دستگاه ‌ها را تعیین و حقوق و عوارض آنها را هم به وزارت صمت اعلام کرده بود و ‌اکنون همه اتفاقات از سوی وزارت صمت و گمرک رخ داده ولی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز جلسه‌ نهایی برای ابلاغ ‌کردن دستورالعمل را برگزار نمی ‌کند و آن را به امضا نمی ‌رساند تا ماینرها بتوانند مشکلات خود را حل کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق البرز: مشکلی برای تامین برق استخراج ارزهای دیجیتال نداریم

دولت چهار ماه پیش در مصوبه خود به وزارت صمت دستور داده بود ظرف یک ماه سامانه ‌ای برای خود اظهاری دستگاه‌ های استخراج ایجاد کند. این ضرب ‌الاجل در ارتباط با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز وجود داشت، اما هنوز اعضای اصلی این ستاد تصمیمی در این خصوص نگرفته ‌اند.

افراد حاضر در تجمع مقابل ستاد مبارزه با قاچاق خواستار رسیدگی سریع ‌تر به این مصوبه و تشکیل جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستند. وزارت صمت هنوز واکنشی نسبت به این اخبار نشان نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن