منو سایت

چند نهنگ غول ‌پیکر در حال خارج ‌کردن اتریوم خود از صرافی ها هستند

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

در بازار اتریوم، چند نهنگ غول ‌پیکر شناسایی شده ‌اند که در حال انتقال و خارج ‌کردن دارایی‌ های خود از صرافی ‌ها هستند.

به گزارش دکریپت و به نقل از توییتی که در روز شنبه، ۲۳ ژانویه (۴ بهمن)، از تیم تحلیلی گلاسنود (Glassnode) منتشر شد، موجودی اتریوم در صرافی‌ های ارز دیجیتال به عدد ۱۵.۴ میلیون اتر، معادل با ۲۲ میلیارد دلار رسیده است که کمترین میزان در ۱۵ ماه اخیر است.

این انتقال کوین‌ ها از صرافی به کیف پول‌ ها از روز سه ‌شنبه (۳۰ دی)، یعنی زمانی که ۱۶.۶ میلیون اتر در صرافی ‌ها وجود داشت شروع شد. این یعنی در ۵ روز، ۱.۷ میلیارد دلار اتر از صرافی ‌ها خارج شده است. حساب ویل آلرت در توییتر که تراکنش‌ های بزرگ ارزهای دیجیتال را رصد می ‌کند، گزارش داده است که بیشتر این انتقال‌ ها، از صرافی‌ ها به کیف پول‌ های ناشناس انجام شده است.

پدرو فبررو (Pedro Febrero)، تحلیل‌ گر کوانتوم اکونومیکس (Quantum Economics)، معتقد است که تخلیه این حجم از اتریوم از صرافی‌ها می ‌تواند سه دلیل داشته باشد.

فبررو با اشاره به ارزهای دیجیتال سهم‌ گذاری ‌شده در قراردادهای هوشمند امور مالی غیرمتمرکز، گفت اولین دلیل برای بازگرداندن اتر به کیف پول ‌ها، سهام‌ گذاری ‌کردن در دیفای است. دیفای به صنعت نوپا و غیرمتمرکزِ پروتکل ‌های مشتقات ترکیبی، وام ‌دهی و صرافی ‌های غیرمتمرکز گفته می ‌شود.

با این حال به نظر نمی‌ رسد این گزاره تأثیر مهمی در خروج اتر از صرافی‌ ها داشته باشد. طبق آمار دیفای پلاس (DeFi Pulse)، وب ‌سایتی که میزان ارزهای دیجیتال قفل ‌شده در دیفای را ردیابی می ‌کند، میزان اترهای قفل ‌شده در دیفای در روز سه ‌شنبه ۷ میلیون واحد بود که در روز بعدی به ۶.۹ میلیون اتر و سپس مجددا به ۷ میلیون اتر رسیده است. با این فرض که آمار دیفای پلاس درست است و آن ۰.۱ میلیون اتر از صرافی ‌ها آمده ‌اند، می ‌توان گفت این موضوع در بهترین حالت فقط کاهش ۰.۱ میلیون اتر از صرافی ‌ها را توجیه می ‌کند. پس بقیه اتریوم ‌ها کجا رفته‌ اند؟

میزان دارایی قفل ‌شده در دیفای

حدس بعدی فبررو این است:

تعداد اترهای قفل ‌شده در بیکن چین از دسامبر (آذر)، بیش از ۳۲۰ درصد افزایش داشته است.

فبررو به اترهای قفل‌ شده در قرارداد هوشمند اتریوم ۲.۰ که یک به ‌روزرسانی بزرگ در بلاک چین اتریوم است اشاره دارد. افراد برای حفظ امنیت شبکه و به ‌دست ‌آوردن پاداش سهام ‌گذاری، توکن‌ های خود را در اختیار شبکه می ‌گذارند.

بیشتر بخوانیم : رکوردی جدید ؛ قیمت اتریوم دوباره به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

این حدس فبررو منطقی ‌تر به نظر می ‌رسد. در روز ۱۹ ژانویه (۳۰ دی)، ۱۷۰.۰۰۰ اتر و در روز بعد (۱ بهمن) ۲۰۰,۰۰۰ اتر در شبکه اتریوم ۲.۰ سهام‌ گذاری شده ‌اند. این می ‌تواند یک ‌سوم از اترهای خارج‌ شده از صرافی ‌ها را توجیه ‌کند، اما نه همهٔ آنها را. با این وجود، با اینکه مقدار اترهای سهام‌ گذاری ‌شده در اتریوم ۲.۰ از روز پنج ‌شنبه رشد قابل ‌توجهی نداشته، اما خارج ‌شدن اتریوم از صرافی‌ ها همچنان ادامه پیدا کرده است.

فبررو در سومین حدس خود می ‌گوید:

سرمایه ‌گذاران نهای و پول ‌های هوشمندی مانند گری اسکیل (Grayscale) در حال جمع‌ آوری اتریوم هستند.

اما طبق معیارهای سایت BYBT، گری اسکیل برای صندوق معاملاتی عمومی خود، اترهای بیشتری خریداری نکرده است.

میزان اتر موجود در صندوق گری اسکیل

پس باقی اترها کجا رفته‌ اند؟ ممکن است سرمایه ‌گذاران خصوصی و هودلرها باقی اترها را از صرافی ‌ها خارج کرده باشند.

اما فبررو توضیح می‌ دهد که خروج اتریوم از صرافی‌ ها موضوع مهم‌ تری نسبت به مقصد این اترها است. فبررو در این باره گفت:

از نظر من، هر چه خارج ‌کردن اتریوم بیشتر باشد این بدان معناست که قیمت اتریوم شانس زیادی برای صعود دارد. هر چه مقدار اتریوم در صرافی‌ ها کمتر باشد، احتمال افزایش قیمت اتریوم بییشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن