منو سایت

اکثر کارمندان آمریکا یی‌ دوست دارند حقوق خود را به صورت ارز دیجیتال دریافت کنند

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌ دهد که بیشتر افراد شاغل در آمریکا تمایل دارند حقوق خود را با بیت کوین و ارز ها ی دیجیتال دریافت کنند. این نظرسنجی اطلاعات جالبی را هم درباره مسائل روان‌ شناختی مربوط به پذیرش ارز ها ی دیجیتال ارائه کرده است.

به گزارش کریپتو اسلیت، مؤسسه تحقیقاتی اسکای‌ نوا (Skynova) با بیش از ۱,۰۰۰ متخصص شاغل، شامل ۷۹۷ کارمند و ۲۰۵ مدیر صحبت کرده است تا نظر آمریکایی‌ ها درباره دریافت حقوق با ارز ها ی دیجیتال را مورد بررسی قرار دهد.

اسکای‌ نوا با ارائه نرم‌ افزار تهیه صورت حساب به کسب‌ و کار های کوچک، میزان علاقه و تجربه قبلی افراد از پرداخت حقوق با ارز های دیجیتال را اندازه‌ گیری کرده است. در نظرسنجی این شرکت ۴۶.۹ درصد از پاسخ‌ دهندگان قبلاً با ارز دیجیتال حقوق دریافت کرده‌ اند و ۵۳.۹ درصد تا به حال چنین تجربه‌ ای نداشته‌ اند.

اکثر افراد شاغل علاقه‌ مند به دریافت حقوق با ارز دیجیتال هستند

این نظرسنجی با هدف بررسی نگرش کلی و همچنین تعداد آمریکایی‌ ها ی شاغلی که ترجیح می‌ دهند حقوق خود را با بیت کوین یا دیگر ارز ها ی دیجیتال دریافت کنند، انجام شده است. آیا آمریکایی‌ ها چنین سیستمی را یک امتیاز در نظر می‌ گیرند و آیا ممکن است شغل خود را ترک کنند تا در جایی مشغول شوند که با ارز دیجیتال حقوق می‌ دهند یا خیر؟

۶۵ درصد کارکنان پاسخ داده‌ اند که حداقل تا حدودی مایل هستند حقوق خود را با ارز دیجیتال دریافت کنند. در این میان بیش از ۲۸ درصد علاقه بیشتری به این روش نشان داده‌ اند.

جمعیت‌ شناسی کار کنان مسئله مهمی است، چرا که این نظرسنجی نشان می‌ دهد ۶۳ درصد از متولدین بین‌ سال‌ های ۱۹۸۰ تا ۲۰۰۰ میلادی، دریافت ارز دیجیتال را به‌ عنوان یک امتیاز در نظر می‌ گیرند. کمتر از ۱۰ درصد هم گفته‌ اند که پرداخت حقوق با ارز های دیجیتال «ایده بسیار بدی است».

تقریبا یک‌ سوم افراد پاسخ داده‌ اند که ترجیح می‌ دهند از شغل فعلی خود استعفا دهند و به سراغ کار دیگری بروند که با ارز ها ی دیجیتال حقوق پرداخت می‌ کنند. با این حال ۴۲.۲ درصد گفته‌ اند که اگر کار فرمایان فعلی‌ شان بخواهند با ارز دیجیتال حقوق دهند، از شغل خود استعفا خواهند داد.

این نشان می‌ دهد که کارکنان بیشتر تمایل دارند روش‌ ها ی جدید تر را خودشان انتخاب کنند تا اینکه به آنها تحمیل شود.

زمانی که از این افراد پرسیده شد ترجیح می‌ دهند حقوق خود را با کدام ارز دیجیتال دریافت کنند، اکثر کارکنان آمریکایی، ۷۴.۳ درصد، از بیت کوین نام بردند. اتریوم و دوج کوین هم در رتبه‌ ها ی بعدی هستند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌ دهد که تفکر رایج درباره مزایای پرداخت حقوق با ارز ها ی دیجیتال این است که آنها آینده سیستم پولی هستند. پتانسیل کسب سود و تنوع منابع درآمدی هم از دیگر مزایایی است که شرکت‌ کنندگان این نظرسنجی به آنها اشاره کرده‌ اند.

نوسان شدید قیمت‌ ها، احتمال از دست‌ رفتن سرمایه و غیر قابل‌ پیش‌ بینی بودن ارز ها ی دیجیتال، از جمله مواردی است که شرکت‌ کنندگان از آنها به‌ عنوان ایرادات پرداخت حقوق با ارز دیجیتال یاد کرده‌ اند.

کار فرمایان هم علاقمند به پرداخت حقوق با ارز دیجیتال هستند

بیش از ۲۰۰ تن از شرکت‌ کنندگان در این نظر سنجی مدیرانی هستند که اغلب مسئولیت استخدام و پرداخت حقوق کارکنان را هم بر عهده دارند.

بیش از ۷۷ درصد مدیران گفته‌ اند که حداقل تا حدودی تمایل دارند حقوق کارکنان خود را از طریق ارز ها ی دیجیتال پرداخت کنند. این آمار نشان می‌ دهد تعداد افرادی که تمایل دارند این سیستم را اجرایی کنند نسبت به افرادی که حاضر هستند فیش حقوقی خود را با ارز دیجیتال دریافت کنند، بیشتر است.

ارز های دیجیتال در بحث شرایط استخدامی هم نقش مهمی را ایفا می‌کنند، چراکه ۴۸.۳ درصد از مدیرانی که مسئول استخدام نیرو های جدید هستند می‌ خواهند ارز ها ی دیجیتال را تجربه کنند.

غربال گری‌ ها ی انجام‌ شده در این نظرسنجی نشان می‌ دهد مدیران شرکت‌ های با ابعاد کوچک و بزرگ اغلب به‌ دنبال تجربه ارز های دیجیتال هستند و این در حالی است که شرکت‌ های متوسط با میانگین ۵۰ تا ۲۴۹ پرسنل، بیشتر به دنبال این تجربه بوده‌ اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن