منو سایت

۴ عاملی که روند صعودی بیت کوین را متوقف می کند

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

طبق بررسی های انجام شده در نیوز بی تی سی ، دو ماه پیش بود که قیمت بیت کوین به ۳۷۰۰ دلار رسیده بود. در بحبوحه نقدشدگی ها در بازار مالی سنتی و افزایش ترس از رکود و شیوع ویروس کرونا ، بازارهای جهانی و همینطور بیت کوین در روند نزولی قرار داشتند.

اما ۸ هفته بعد از آن تاریخ و پس از هاوینگ،  قیمت بیت کوین با افزایش بیش از ۱۵۰ درصدی به نزدیک ۱۰,۰۰۰ دلار رسید.

این موضوع، یک بازگشت قیمت شگفت انگیز را نشان می‌دهد. اما طبق گفته یکی از معامله کنندگان برجسته، ۴ روند مشخص بازار وجود دارند که نشان می‌دهند بیت کوین در روند نزولی قرار خواهد گرفت و قیمت آن به کف ۸۸۰۰ الی ۹۱۰۰ دلار خواهد رسید.

این روندها عبارتند از:

۱- یک دیوار فروش بزرگ نزدیک به قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار وجود دارد

دفتر سفارشات بیتفینکس برای بازار بیت کوین در حال حاضر نشان می‌دهد یک سطح مقاومتی بسیار بزرگ نزدیک به قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار وجود دارد که هرگونه روند صعودی کوتاه مدت را متوقف می‌کند.

اطلاعات بیان می‌کنند که از قیمت ۹۹۰۰ الی ۱۰۶۰۰ دلار تقریبا ۴۲۰۰ بیت کوین در سفارشات فروش قرار دارند و اکثر آنها در محدوده ۱۰,۰۰۰ الی ۱۰,۴۰۰ دلار می‌باشند.

چنین دیوار فروشی نیز در سایر صرافی های بزرگ مشاهده می‌شود. این موضوع نشان می‌دهد که بعضی از افراد نمی‌خواهند قیمت بیت کوین فعلا از ۱۰,۰۰۰ دلار عبور کند.

۲- نرخ‌ جذب سرمایه در قراردادهای آتی در حال افزایش است

طبق گزارش NewsBTC، یکی از تحلیلگران برجسته ارز دیجیتال اخیرا اطلاعات زیر را به اشتراک گذاشته است. این اطلاعات نشان می‌دهند که نرخ جذب سرمایه قراردادهای آتی بیت کوین در صرافی OKEx ناگهان بسیار زیاد شده است. (جذب سرمایه در قراردادهای آتی به پرداخت کارمزد توسط وضعیت های خرید استقراضی به وضعیت های فروش استقراضی است)

نرخ جذب سرمایه بالا با روند صعودی بازار مصادف شده است و این موضوع نشان می‌دهد که وضعیت های خرید استقراضی بیش از حد لوریج شده‌اند و در نتیجه، مستعد این موضوع هستند که توسط خرس ها از وضعیت خود خارج شوند.

۳- دستیابی شاخص ترس و طمع به رکورد ۲ ماهه

شاخص ترس و طمع بیت کوین که عواملی نظیر حجم معاملات، احساس حاکم بر شبکه های اجتماعی و موارد دیگر را می‌سنجد تا خوش بین بودن سرمایه گذاران را تعیین کند، اخیرا به عدد ۵۰ رسیده است که طی دو ماه اخیر یک رکورد محسوب می‌شود.

اگرچه این شاخص هنوز در محدوده طمع قرار ندارد، اما تحلیل ها دریافته اند که مقدار زیاد این شاخص با اوج کوتاه مدت و میان مدت بازار مصادف شده است.

۴- حجم معاملات نقدی بیت کوین در حال کاهش است

اواخر ماه گذشته که بیت کوین از قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار عبور کرد، بیت وایز (Bitwise) حجم معاملات نقدی نزدیک به ۵ میلیارد دلار در یک روز را ثبت کرد.

حجم معاملات نقدی هم اکنون و طی ۲۴ ساعت گذشته ۱.۷ میلیارد دلار ثبت شده است و این مقدار، کاهش چشمگیر در فعالیت بازار را نشان می‌دهد.

این موضوع نشان می‌دهد بخش زیادی از روندی که بازار ارز دیجیتال برای رساندن قیمت بیت کوین از ۳۷۰۰ به ۱۰,۱۰۰ دلار طی کرده، از دست رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن