۳۰ شرکت ژاپنی در حوزه ارتباطات روی «نسخه خصوصی ین دیجیتال» کار می کنند

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

گروهی متشکل از شرکت های ژاپنی اعلام کرده اند که در طرحی آزمایشی برای توسعه نسخه خصوصی ین دیجیتال که به عنوان مکملی با ارزهای رایج و پول نقد کار می کند، شرکت می کنند.

به گزارش کوین دسک و به نقل از خبرگزاری رویترز، روز پنجشنبه ۳۰ شرکت ژاپنی در حوزه ارتباطات، فروش و خدمات برای همکاری در طرحی آزمایشی برای توسعه نسخه خصوصی ین دیجیتال اعلام آمادگی کرده اند.

این نسخه از ین دیجیتال بر روی یک پلتفرم تسویه حساب معمولی اجرا می شود و بانک ها نیز وظیفه عرضه ین های مورد نیاز را بر عهده خواهند داشت. شایان ذکر است که در ادامه، امکان عرضه ین توسط شرکت های خصوصی هم وجود خواهد داشت.

هیرومی یاماوکا (Hiromi Yamaoka)، رئیس این گروه و از کارکنان سابق بانک مرکزی ژاپن، در مصاحبه خود با رویترز گفت:

نمی خواهیم که یک پلتفرم دیگر به جمع پلتفرم های دیگر اضافه کنیم که بعد از مدتی بلا استفاده شوند. قصد داریم یک چارچوب درست کنیم که پلتفرم های دیگر هم بتوانند بدون مشکل و سازگار با آن کار کنند.

ژاپن یکی از کشورهایی است که مردم علاقه زیادی به استفاده از پول نقد دارند؛ از همین رو یکی از اهداف این طرح را می‌توان تشویق مردم به استفاده بیشتر از پول های دیجیتال دانست.

بانک مرکزی ژاپن، پیش تر اعلام کرده بود که بر روی یک ارز دیجیتال ملی کار می کند و برنامه دارد تا سال آینده میلادی آزمایش آن را آغاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *