منو سایت

۳ دلیل کاهش قیمت بیت کوین از محدوده ۱۹۵۷۰ دلار

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

شب گذشته قیمت بیت کوین به سطح ۱۹۵۷۰ دلار رسید و به یکباره قیمت آن ۲.۵ درصد کاهش یافت. دلیل این ریزش ناگهانی در قیمت BTC چه بود؟ در این مطلب ۳ دلیل کاهش قیمت بیت کوین را بیان می‌ کنیم.

به نقل از کوین تلگراف , شب گذشته قیمت بیت کوین در یک رالی صعودی برای لحظاتی بالای محدوده ۱۹۵۰۰ دلار معامله شد که بالاترین قیمت آن در صرافی بایننس ۱۹,۵۷۰ دلار بود. پس از آن، قیمت بیت کوین در عرض سه ساعت با رسیدن به قیمت ۱۹۰۵۰ دلار، ۲.۵ درصد کاهش یافت.

دلایل ریزش قیمت بیت کوین

به نظر می‌ رسد افزایش مومنتوم در بازار بیت کوین و همچنین منفی شدن فاندینگ ریت در معاملات آتی بیت کوین، عامل رشد قیمت تا نزدیکی ۱۹,۶۰۰ دلار بوده است. اما با رسیدن قیمت به این محدوده، شاهد افزایش فشار فروش در بازار بودیم به طوریکه که قیمت به صورت ناگهانی ۲.۵ درصد کاهش یافت.

همانطور که در خبر فوق نیز به صورت کامل اشاره کردیم، زمانی که قیمت بیت کوین به محدوده ۱۷,۶۰۰ دلار رسید، تقاضا برای خرید آن بسیار افزایش یافت. در نتیجه قیمت بیت کوین به سرعت توانست خود را به بالای محدوده ۱۸,۰۰۰ دلار برساند و رالی صعودی خود را تا محدوده ۱۸,۳۰۰ دلار ادامه داد. این رالی صعودی متوقف نشد و قیمت به تدریج افزایش می‌ یافت. قیمت اولین رمز ارز جهان با شکست مقاومت مستحکم خود در محدوده ۱۸,۸۰۰ دلار، با افزایش بیشتر تقاضای خرید مواجه شد و مومنتوم آن افزایش یافت. این رفتار باعث رشد بیشتر قیمت BTC در بازار ارزهای دیجیتال شد. این روند صعودی همچنان ادامه داشت تا اینکه در شب گذشته به محدوده ۱۹,۵۷۹ دلار رسید.

بیشتر بخوانیم : به ۳ دلیل نباید نگران ریزش قیمت بیت کوین باشیم

فاندینگ ریت منفی در بازار آتی بیت کوین

پس از اینکه قیمت بیت کوین توانست خود را به بالای محدوده ۱۸,۰۰۰ دلار برساند، در صرافی بایننس و برخی از صرافی‌ های مطرح بازار، فاندینگ ریت معاملات آتی بیت کوین، منفی شد. این شاخص در بازار آتی بیت کوین زمانی منفی می ‌شود که تعداد قرارداد‌های Short بیشتر از تعداد قراردادهای Long در بازار آتی است. به عبارت دیگر، تعداد معامله‌ گرانی که انتظار ریزش قیمت بیت کوین را داشته ‌اند، بیشتر از افرادی است که انتظار رشد قیمت آن را دارند. این اتفاق نشان دهنده افزایش فشار فروش در بازار است.

یکی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال به نام Byzantine General در تحلیل معاملات آتی بیت کوین معتقد است که با افزایش قیمت بیت کوین به تعداد افرادی که در بازار فیوچرز پوزیشن Short باز می‌ کنند افزوده خواهد شد. صعود قیمت به محدوده ۱۹,۳۰۰ دلار می‌ تواند این فشار فروش بیشتر افزایش دهد: فشار فروش در بازار بیت کوین مشهود است. بسیاری از معامله‌ گران بازار آتی بیت کوین در محدوده بالای ۱۹,۳۰۰ دلار، پوزیشن Short باز خواهند کرد.

بازگشت نهنگ‌ ها به صرافی ‌ها

بررسی داده‌ ها نشان می ‌دهد که در رشد قیمت بیت کوین به بالای محدوده ۱۹,۵۰۰ دلار، شاهد انتقال دارایی نهنگ ‌های بیت کوین از کیف پول‌ ها به سمت صرافی‌ ها بودیم. این نشان می ‌دهد که نهنگ‌ های بیت کوین به دنبال ذخیره سودخود در اثر افزایش قیمت از محدوده ۱۷,۶۰۰ دلار تا ۱۹,۵۰۰ دلار بوده‌ اند.

بیشتر بخوانیم : ۱۳ درصد پولشویی بیت کوین در کیف پول های حریم ‌خصوصی اتفاق افتاده است

کی یانک جو، مدیرعامل CryptoQuant، در توییتر خود اعلام کرده که با مشاهده انتقال بیت کوین توسط نهنگ‌ ها به صرافی‌ های ارز دیجیتال، او هم مقداری از بیت کوین خود را به فروش رسانده است.

من در محدوده ۱۹,۲۵۰ دلار سود خود را ذخیره کرده و مقداری بیت کوین خود را به فروش رساندم. من پوزیشن لانگ بیت کوین خود را از لوریج ۱۰ به لوریج ۱ کاهش داده‌ ام. به داده‌ های صرافی ‌ها دقت کنید؛ نهنگ‌ ها، بیت کوین خود را به صرافی منتقل می‌ کنند.

پس از این اتفاق، قیمت بیت کوین به زیر ۱۹,۱۰۰ دلار کاهش یافت. بار دیگر مقاومت محدوده ۱۹,۴۰۰ دلار مانع از رشد قیمت بیت کوین شد. اگر بخواهیم قیمت بیت کوین را در کوتاه مدت تحلیل کنیم، این ارز دیجیتال نباید حمایت ۱۸,۸۰۰ دلار خود را از دست بدهد. این محدوده حمایتی می ‌تواند قیمت بیت کوین را همچنان صعودی نگه دارد. آیا این بار قیمت بیت کوین می ‌تواند بالاترین قیمت تاریخی خود را ارتقا دهد؟ باید دید نهنگ ‌های بیت کوین چه می ‌خواهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن