منو سایت

فیلب فیلب معامله گر سرشناس:احتمالا قیمت بیت کوین تا آخر سال ۲۰۲۰ ، ۱۴,۰۰۰ دلار باشد

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

وب سایت خبری کریپتوپوتیو در مصاحبه ای اختصاصی با فیلب فیلب (FilbFilb)، پای صحبت های این معامله گر سرشناس نشسته و زوایای پیدا و پنهان کاری او را در روزهای نخست ظهور ارزهای دیجیتال بررسی کرده و در ادامه دیدگاه هایش را در مورد دیفای و قیمت بیت کوین در سال جاری پرسیده است.در ادامه با این مصاحبه خواندنی با ما همراه باشید.

بدون هیچ شک و تردیدی می توان گفت که فیلب فیلب یکی از سرشناس ترین معامله گران بیت کوین است. دقت مثال‌زدنی او و توجه ویژه اش به جزئیات، زبانزد خاص و عام است و همه او را به ظرافت فوق العاده اش هنگام تشریح نمودارهای ارزهای دیجیتال می شناسند.

تقریباً ۵۰ هزار نفر در توییتر، فیلب فیلب را دنبال می کنند و مجله معامله گری وی نیز در تلگرام با برخورداری از ۱۴ هزار کاربر از جمله‌ پرمخاطب ترین مجلات است.

یکی از وجوه تمایز تجزیه و تحلیل های فیلب فیلب با دیگر معامله گران، توجه ویژه او به جزئیات است؛ توجهی که صرفاً از تجارب او در حوزه ارزهای دیجیتال آب نمی خورد. گفتنی است فیلب فیلب پیش از آنکه به قلمرو بیت کوین پا بگذارد، بیش از ۱۴ سال در صنعت مالی استخوان خورد کرده و ید طولایی در مدلسازی مالی درازمدت، پیش بینی و مدیریت ریسک داشته است.

هم اکنون اما فیلب فیلب یک معامله گر تمام وقت ارزهای دیجیتال است و دارایی های شخصی خودش را مدیریت می کند. با این حال، وی تجربه سبدگردانی را برای چندین تن از مشتریان دانه درشت خود در کارنامه دارد.

داستان آشنایی فیلب‌فیلب با بیت کوین به سال ۲۰۱۳ باز می گردد. به گفته خودش، یک اتفاق باعث شد بیت کوین، هوش و حواسش را ببرد:

تماشای صعود حماسی بیت کوین به آستانه قیمتی ۱,۰۰۰ دلار، همان جرقه آغازینی بود که کنجکاوی ام را نسبت به این پدیده شعله ور کرد. علاوه بر آن، وقتی به نظام های مالی سنتی نگاهی انداختم، دیدم که واقعاً یک جای کار می لنگد. پس از آنکه مدتی را صبورانه برای ورود به بازار در انتظار سپری کردم، سرانجام در سال ۲۰۱۶ پس از رویداد هاوینگ، دل به دریا زدم و به جریان خروشان بیت کوین پیوستم. جالب آنکه الان هم در روزهایی ابتدایی مشابه با همان چرخه پیشین به سر می بریم.

آواتار توییتر فیلب فیلب

بیت کوین در برابر آلت کوین ها و بازارهای سنتی

کسانی که فیلب فیلب را دنبال می کنند و با دیدگاه های او آشنایند، می دانند که تمرکز او بیش از هر چیز، معطوف به بیت کوین است.

به گفته خود فیلب فیلب، دو دلیل عمده در ورای این امر وجود دارد:

اول آنکه بیت کوین از بیشترین ارزش بازار [در میان تمامی ارزهای دیجیتال] برخوردار است و به عنوان طلایه دار، سمت و سوی کلی بازار را تعیین می کند. دلیل دوم هم آن است که به دلیل رویکرد ویژه ام در تجزیه و تحلیل، بازار بیت کوین می تواند آوردگاهی برای تقویت مهارت های معامله گری ام باشد.

با این حال، او هر از گاهی، دیدگاه های خود را پیرامون برخی از آلت کوین ها با دنبال کنندگان خود به اشتراک می گذارد. او اذعان می کند که با دادوستد آلت کوین ها بیگانه نیست، اما تمایلی ندارد تحلیل های خود را پیرامون این کوین ها با مخاطبان عام خود به بحث بگذارد؛ هرچند در شبکه اجتماعی دیسن تریدر (Decentrader) این کار را انجام می دهد.

او می افزاید که به آلت کوین ها درکل به عنوان دوستان دیوانه بیت کوین نگاه و منطبق بر همین ایده، با آنها رفتار می کند. او می گوید که فرصت ها و البته ریسک های فراوانی در بازار آلت کوین ها وجود دارد.

در ادامه مصاحبه گران، گریزی به سابقه پروپیمان فیلب فیلب در بازارهای مالی سنتی زدند و از وی پرسیدند که به نظرش چه تفاوت ها و شباهت هایی میان بازارهای سنتی و بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد. فیلب فیلب در پاسخ می گوید:

به طور معمول، آن نوع از نوساناتی که در بازار ارزهای دیجیتال می بینیم، در بازارهای سنتی رخ نمی دهد. علاوه‌ بر این، بازارهای سنتی به دلیل برخوردار بودن از معامله گران خبره تر، بسیار پیچیده تر هستند. بدیهی است که برتری یافتن در بازای که تمام جهانیان به نظاره آن نشسته اند، بسیار دشواتر از بازار ارزهای دیجیتال است.

دیفای: قلمرو جولان قماربازان، پروژه ها دیر یا زور ارزش خود را از دست می دهند

مصاحبه گران در ادامه از فیلب فیلب پرسیدند: «آیا در مورد آلت کوین خاصی، پیش بینی افزایش قیمت داری و می توانی اسم دو سه تا از کوین های که فکر می کنی ظرف چند سال آینده سروصدا به پا می کنند، به ما بگویی؟»

فیلب‌فیلب در پاسخ می گوید که نسبت به آلت‌ کوین ها بی‌طرف است و علاقه ای به سرمایه گذاری بلندمدت روی آنها ندارد. با این حال، اذعان می کند که در این برهه زمانی می خواهد استثنائا روی اتریوم سرمایه گذاری کند. فلیپ فلیپ در ادامه گفته است که اگر قرار باشد شماری از پروژه های دیفای را انتخاب کنم، آن پروژه ها یونی سواپ (Uniswap) و توکن نظارتی آن یعنی یونی و یرن فایننس (Yearn Finance) هستند.

فیلب‌فیلب در ادامه با اشاره به دیفای که این چند ماه، حسابی روی بورس بود، می گوید:

آنچه من می بینم، بی شباهت به صندلی بازی نیست؛ موسیقی به نواختن ادامه می یابد و به ناگاه متوقف می شود و دیگر صندلی برای نشستن باقی نمانده و پروژه ها مجبورند یکی یکی میدان را ترک کنند و شاهد سقوط خود باشند. هر دارایی جدیدی که در حوزه دیفای پا به عرصه بگذارد، با ریسک بیشتری مواجه است و در پایان، تنها شمار اندکی از پروژه ها می‌توانند برنده شوند.

فیلب فیلب می افزاید:

‌هم اکنون دیفای، قلمرو جولان قماربازان شده است. شاید مشابه آنچه در جنون ICO در سال ۲۰۱۷ رخ داد، در حال شکل گیری باشد، اما پرواضح است که هنوز در ایام نخست خود قرار دارد؛ بنابراین باید اجازه بدهیم که تب و تاب بازار فروکش کند و پروژه های به‌دردنخور از بازی حذف شوند تا در ادامه با پیوستن سرمایه های خرد به بازار، شاهد تغییر حال و هوا در حوزه دیفای باشیم.

احتمال صعود بیت کوین به آستانه ۱۴,۰۰۰ دلار تا سال ۲۰۲۱؟

مصاحبه گران در خاتمه از فیلب فیلب در مورد آینده بیت کوین و بهای این ارز دیجیتال پیشتاز در ماه های پیش رو پرسیده اند.

فیلب‌فیلب در پاسخ به آنها می گوید:

در کوتاه مدت، رابطه تنگاتنگی میان بیت کوین و بازارهای سنتی برقرار خواهد بود و فکر می کنم سررشته کار، چندصباحی دست بازارهای سنتی باشد. فعلاً انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده را در پیش داریم و همه گیری کرونا نیز خیال توقف ندارد، بنابراین فکر می کنم بازارهای سنتی به ویژه طلا و نقره، هم بستگی نزدیکی با بیت کوین خواهند داشت.

فیلب فیلب در ادامه می افزاید که در این اتفاق، مصلحتی نهفته است و امید می رود دارایی های سخت، عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارند. وی می گوید:

البته بیت کوین، چیزی است که ما از آن حمایت می کنیم.

فیلب‌فیلب در مورد پیش بینی خود از قیمت احتمالی بیت کوین در سه ماه پایانی سال ۲۰۲۰ می گوید:

بسته به اینکه اوضاع چگونه پیش می رود، می توانیم در سه ماهه چهارم سال جاری، شاهد روندی صعودی تا آستانه ۱۴,۰۰۰ دلار باشیم. هم اکنون در سال ۲۰۲۰ به سر می بریم و پیش بینی، از هر زمان دیگری دشوارتر شده است.

گفتنی است به عقیده فیلب فیلب، سطح ۸,۸۰۰ دلار، یک سطح محتمل در صورت وقوع روند نزولی است. او در ادامه می گوید:

متأسفانه نمی توانم آنطور که شاید و باید دلایل خود را برای این پیش بینی تشریح کنم. سال، سال ۲۰۲۰ است و همه چیز هم ممکن!

فیلب فیلب در مورد برنامه هایش در سال جاری می گوید که درصدد است روی رشد پلتفرم دیسن‌ تریدر تمرکز کند. دیسن‌ تریدر، پلتفرمی است که فیلب‌ فیلب با همکاری فیلیپ سویفت (Philip Swift) کار روی آن را آغاز کرد. هدف از راه‌ اندازی این پلتفرم، کمک به معامله‌ گران برای سرمایه‌ گذاری هوشمند اتر است.

قرار است محتوای آموزشی، مدیریت زنده موقعیت‌ های معاملاتی، تشریح اندیکاتورها و دیگر موارد در این پلتفرم در اختیار آحاد معامله‌ گران علاقه‌ مند قرار بگیرد. فیلب‌ فیلب می‌ گوید:

سرمایه گذاران به دلیل نوسانات ذاتی ارزهای دیجیتال علاقه مندند که وارد وادی معامله گری بشوند، بنابراین من می خواهم با آموزش روش های مدیریت ریسک، آنها را در این مسیر پرخطر یاری کنم تا بتوانند از سرمایه خود محافظت و از بروز نوسانات زیاد در سبد سرمایه گذاری خود جلوگیری کنند.

فیلب فیلب می گوید پس از تحقق این هدف، روی توسعه محصولات خودکار و حتی راه اندازی یک صندوق سرمایه گذاری قانونی مبتنی بر بیت کوین تمرکز خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن