منو سایت

۱۱ میلیون دلار بیت کوین مربوط به زمان ساتوشی ناکاموتو منتقل شد

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

به‌ تازگی فردی بیش از ۱۱ میلیون دلار بیت کوین از بیت کوین‌ هایی را که استخراج آنها به زمان ساتوشی ناکاموتو برمی‌ گردد منتقل کرده است. این بیت کوین‌ ها در سال ۲۰۱۰ استخراج شده‌ اند.

به گزارش دیکریپت، فردی ۱,۰۰۰ واحد بیت کوین (معادل ۱,۱۴۲,۵۰۰ دلار) را که به بیت کوین‌ های زمان ساتوشی مشهور است، به یک کیف پول تازه منتقل کرده است. کریل کی (Kirill K)، یکی از معامله‌ گران حرفه‌ ای بازار ارزهای دیجیتال، این خبر را در صفحه لینکدین خود منتشر کرد.

این بیت کوین‌ ها سپتامبر سال ۲۰۱۰ (شهریور ۸۹) و زمانی که حدود یک سال از تولد بیت کوین می‌ گذشت، استخراج شده‌ اند. در آن زمان قیمت بیت کوین کمتر از ۱۰ سنت بود. از آنجایی که سال ۲۰۱۰ افراد زیادی از وجود بیت کوین خبر نداشتند، استخراج این ارز دیجیتال نیز بسیار آسان بود. جالب اینجاست که اگر در آن زمان خریداری برای این حجم از بیت کوین پیدا می‌ کردید، حاضر نبود حتی ۱۰۰ دلار هم برای خرید آنها پرداخت کند!

۵۰ بیت کوین متعلق به زمان ساتوشی ناکاموتو به صرافی بیت فینکس منتقل شد

اگر صاحب این بیت کوین‌ ها، امروز اقدام به فروش آنها کند، سود خالص و هنگفتی را به جیب خواهد زد.

به بیت کوین‌ هایی که در سال ۲۰۱۰ و پیش از آن استخراج شده‌اند، «بیت کوین‌ های زمان ساتوشی» گفته می‌ شود؛ چرا که در آن زمان هنوز ساتوشی ناکاموتو در انجمن‌های ارزهای دیجیتال فعالیت داشت. از آن سال به بعد ناکاموتو ناپدید و شد و در حال حاضر نیز کسی از هویت واقعی او خبر ندارد. به‌عقیده برخی، ممکن است صاحب این بیت کوین‌ ها از نزدیکان ساتوشی ناکاموتو باشد.

هانس هوگ (Hans Hauge)، مدیر شرکت مدیریت سرمایه ایکیگای است منیجمنت (Ikigai Asset Management)، در صفحه لینکدین خود نوشت:

ماینرهای قدیمی در ارتباط با حرکات خود بسیار محتاط هستند تا بازار را دچار شوک نکنند.

او در ادامه افزود از آنجایی که روزانه شاهد انتقال میلیارد‌ها بیت کوین در صرافی‌ ها و کیف پول‌ ها هستیم، ۱۱ میلیون دلار تأثیر چندان بر بازار «نخواهد» داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن